В Острі керівники місцевого ЖКГ
хотіли «розвести» сусідок-пенсіонерок на 20 тисяч
20 тисяч гривень за те, щоб залатати діру у водогоні і оформити підключення до централізованого водопостачання! Саме стільки забажали працівники Остерського комунгоспу від двох пенсіонерок-споживачів з Остра. усі ці роки жінки справно платили за воду в казну громади, але як тільки трапився прорив водогону на їхній вулиці, комунальники зажадали немалі гроші. Куди тільки не звертались нещасні жінки, та все ж намарно. Після того, як комунальники перекрили їм воду і повідомили: «будуть гроші – зробимо», пенсіонерки тиждень сиділи без води і змушені були щодня ходити по воду до сусідів.
«За те, щоб включити воду, від нас вимагають 20 тисяч гривень. Що входить в ці 20 тисяч, – ніяких розрахунків, калькуляцій нам не дають, – каже мешканка вулиці Бондаренко Світлана Бабко. – Таких сум ми, звісно, не маємо».
Жіночок із Остра комунальники вже встигли «розвести» на понад три тисячі гривень. Гроші з пенсіонерок взяли за вириту яму посеред вулиці, куди, як стверджує Світлана Бабко, нещодавно потрапили мотоциклісти.
За словами пенсіонерок, при розкопуванні ями особисто був присутній начальник Остерського виробничого управління житлово-комунального господарства Федір Музика та головний інженер управління Анатолій Скидан.
«Після того, як вирили яму, заявили: «Вода у вас буде, коли будуть гроші», – каже жіночка.
Вона також додала, що зверталась із цим питанням і до голови громади Леоніда Мисливця, однак той палець об палець не вдарив.
В Остерському ВУЖК свої дії прокоментували так: «По вулиці Бондаренка було виявлено протікання води на проїжджій частині. При огляді місця протікання було виявлено відсутність оглядового колодязя… Силами комунгоспу при розкопуванні на цій ділянці виявлено врізний металевий хомут на два споживача – за адресами вул. Бондаренко, б.11 (споживач – Бабко С.В.) та вул. Бондаренка, б.18 (споживач – Римар В.А.). Протікання води було ліквідовано. Вартість проведених робіт згідно калькуляції становила 3345,06 гривень».
Як пояснили остерські комунальники, в подальшому з’ясувалося, що у стареньких відсутні технічні умови на підключення води.
«За адресою вул. Бондаренка, 18 вузол обліку відсутній. В той же час, «Договори з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення» споживачів за обома вказаними адресами відсутні», – повідомили у ВУЖКГ.
З таких пояснень старенькі тільки дивуються, адже справно сплачують щомісяця кошти за воду, про ще є відповідні розрахункові документи. До того ж сума, виставлена за вириту яму, м’яко кажучи, дивує. Виявляється, щоб викопати три ковша, комунальному екскаватору знадобилось аж чотири години. Ще стільки ж часу знадобилося слюсарю. Увесь цей час ліг в обрахунок. І це при тому, що прорив водогону трапився посеред вулиці, а не в дворі чи садибах пенсіонерок.
Цікаве і пояснення суми в 20 тисяч гривень, яку остерські комунальники намагались здерти з стареньких.
«Згідно з вищевикладеним, працівниками Остерського ВУЖКГ споживачам були надані усні роз’яснення щодо покрокової процедури їх підключення до централізованого водопостачання та озвучено вартість робіт, а саме: технічна документація – 3780 грн; цегла – 3000 грн; кришка – 1500 грн; люк дорожній – 1800 грн; хомут врізний – 900 грн; кран – 560 грн; цемент – 320 грн; перехідник – 200 грн; труба МП – 735 грн; лічильник – 1000 грн; фільтр, кран, перехід – 480 грн; послуги трактора, додаткові роботи – 5725 грн. Всього – 20000 гривень», – оприлюднили свій прейскурант начальники ВУЖКГ.
Зрозуміло, що таких шалених грошей у людей, які все життя заробляли чесною працею, немає, тож, напевне, так і б сиділи старенькі без води, якби не знайшлась людина, котра вирішила проблему за 20 хвилин.
«Нам допоміг чоловік. За 20 хвилин усунув прорив і грошей не взяв», – каже Світлана Бабко.
Жінка шкодує, що заплатила такі шалені гроші за вириту яму і роботи, яких не було проведено. Довірилась, так би мовити, керівникам.
Водяну епопею жіночки збираються завершити без допомоги комунальних хапуг.
«Ми плануємо поставити на вулиці оглядовий колодязь, і все це нам обійдеться десь у 2,5 тисячі гривень», – резюмувала Світлана Бабко.
Добре все, що добре закінчується. Погано, коли хтось намагається дерти гроші (та ще й у такий час) за те, за що отримує зарплату з бюджету. Тим більше зі знедолених пенсіонерів.
Віталій НАЗАРЕНКО, фото автора