У Чемері встановили модульну клініку
У селі Чемер Кіптівської громади встановили нову модульну клініку первинної медичної допомоги. Проєкт реалізовано у межах партнерства Міністерства охорони здоров’я України та Всесвітньої організації охорони здоров’я.
МОЗ разом із ВООЗ та іншими партнерами працює над тим, аби українці попри все мали доступ до необхідних медичних послуг, зокрема і на первинному рівні. Особливо акцент робиться на тих територіях, які були деокуповані та найбільше постраждали від війни. Завдяки встановленню модульних клінік «первинки» пацієнти матимуть безперешкодний доступ до необхідного лікування. Це рішення є тимчасовим, однак воно здатне оперативно та ефективно розв’язати нагальні питання доступності медичної допомоги вже зараз.
У Чемерській сільській лікарській амбулаторії загальної практики сімейної медицини працюватимуть два лікарі. Амбулаторія обслуговуватиме понад 3200 пацієнтів громади. Нова клініка оснащена необхідними зручностями, включаючи електрику, санітарний вузол, кімнату очікування та кімнату для огляду пацієнтів. Крім того, амбулаторія готова до роботи в умовах аварійних відключень світла, зокрема її обладнано генератором для безперебійного електроживлення.
Такі модульні клініки встановлюють у найбільш постраждалих від війни регіонах, де медичні заклади були значно пошкоджені або знищені. Чернігівська область з перших днів повномасштабної війни перебували під безперервними артобстрілами та авіабомбардуваннями рф, внаслідок чого багато об’єктів цивільної інфраструктури, в тому числі й медичної, пошкоджено або зруйновано вщент. Крім того, деякі частини регіону були окуповані росіянами та зазнали великих ушкоджень. Так, через активні бойові дії та постійні атаки росії, надання медичної допомоги у деяких районах було вкрай ускладнене.
Довідково. Модульні клініки — це проєкт ВООЗ щодо реагування та відновлення в Україні, який пропонує оперативне та довгострокове розв’язання гострої проблеми. У межах проєкту вже встановлено 24 модульні заклади на Херсонщині, Харківщині, Сумщині, Миколаївщині, Чернігівщині та Донеччині. Необхідну фінансову підтримку цьому проєкту надав Генеральний директорат Європейської комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги (ECHO).