Стань оператором БПЛА з Drone Force


 

Рекрутинговий проєкт Командування Сухопутних військ Drone Force, який займається набором операторів безпілотних систем, аналітиків, майстрів та інших членів екіпажу, які потрібні в напрямку безпілотних систем, відкриває нові можливості для тих, хто хоче розвивати свої навички у сфері безпілотних технологій та служити своїй країні. Завдяки проекту Drone Force ви зможете опанувати найсучаснішу військову професію – стати оператором БпЛА або іншим фахівцем в напрямку безпілотних систем і розпочати службу в одному із підрозділів БпЛА.

 

Головний критерій відбору кандидатів, які бажають доєднатися до найтехнологічніших підрозділів Збройних Сил України через Центр рекрутингу та підготовки Drone Force – це здатність до навчання, адже доведеться опановувати комплекси, які постійно модернізуються. Навчання на військового оператора БпЛА значно відрізняється від опанування безпілотних комплексів в цивільних школах. У бойових умовах важливе поглиблене знання топографії. Для роботи з розвідувальними БпЛА курсант має орієнтуватися в топографічних картах і розуміти, як прив’язатися до тієї чи іншої місцевості. Головне завдання для оператора – корегування артилерії, FPV та відеопідтвердження ураження ворожих об’єктів. З цією метою пілот має моніторити не тільки те, що в нього на екрані, а й карти.

Пілоти, які працюють з ударними комплексами, більше літають вночі, тому що це великі коптери. В них карти набагато важчі, бо на картах місцевість одна, а вночі вона має інший вигляд. Перед польотом пілот ретельно готується, досліджуючи ділянку, де буде працювати, оскільки в темряві йому набагато важче орієнтуватися.

«Програма Drone Force призначена для цивільних, які прагнуть приєднатися до Збройних Сил України та служити в підрозділі безпілотних літальних апаратів (БпЛА). Навчання триватиме 60 днів. Аби зареєструватися, потрібно заповнити анкету. Опісля всіх охочих очікує онлайн-співбесіда, а також проходження ТЦК та ВЛК. Військові рекрутери Drone Force супроводжують на всіх етапах: співбесіди, тестування та відбір, проходження ТЦК, ВЛК, БЗВП. Тому не варто боятися, що в ТЦК вас відправлять не туди, куди ви хотіли, – розповідає офіцер Управління комунікацій ОК «Північ», полковник Олександр Єрмоленко. – Після цього на добровольців чекає навчання, яке складається з двох етапів. Перший – базова загальновійськова підготовка (БЗВП). Згідно з Указом Президента, всі військовослужбовці, які доєднаються до Збройних сил України, мають пройти базову військову підготовку. Це обов’язково, незалежно від того, де і на якій посаді ви будете служити. Адже це перший крок до розуміння військової справи. Далі на добровольців чекає фахова підготовка у спеціалізованому навчальному підрозділі, а після неї – служба в батальйонах БпС обраних бригад Сухопутних військ».

Загалом зі збільшенням безпілотних комплексів стало значно легше проводити розвідку. Все відбувається набагато швидше і безпечніше. Завдання операторів БпЛА – бути очима командира й засліпити ворога. Тому оператори та зовнішні пілоти БпЛА – важливі професії в ЗСУ.

Кожен оператор безпілотного комплексу, який поповнив ряди підрозділів, стає захисником нашої піхоти. Від їх ефективності залежить безпека бійців, які стоять найближче до ворога й першими тримають удар від пошесті, що суне на українські землі.

 

Якщо хочеш стати, оператором БпЛА, заповнюй анкету на сайті Drone Force: https://landforces.mil.gov.ua/df Консультації можна отримати за телефоном: 0 800 301 314, +380 67 678 32 28.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ, за сприяння Управління комунікацій ОК «Північ»

Розроблено ТОВ "СОТА ЛАБС"