Перлину - до реєстру нерухомих пам’яток



За втручання прокурора об’єкт культурної спадщини «Садиба Катериничів» у Бобровиці буде включено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

 

У ході реалізації повноважень з представництва інтересів держави в суді встановлено, що до органу охорони культурної спадщини – Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації з часу взяття на облік у 2011 році не надано пропозицій щодо занесення об’єкту культурної спадщини, розташованого в м. Бобровиця – «Садиба Катериничів», що складається із садибного будинку Катериничів та парку – до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. На усунення порушень, прокурором подано позов до Чернігівського окружного адміністративного суду з вимогою визнання бездіяльності уповноваженого органу протиправною та зобов’язання вжити заходів до занесення об’єкта культурної спадщини «Садиба Катериничів» до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Ухвалою судді Чернігівського окружного адміністративного суду від 18.06.2024 позовну заяву прийнято до розгляду.
Зважаючи на обґрунтованість позовних вимог прокурора, відповідачем у добровільному порядку направлено відповідні відомості разом із оновленою обліковою документацією на вказаний об’єкт культурної спадщини до Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА для розгляду на консультативній раді з питань охорони культурної спадщини, що є складовою процесу включення пам’ятки до Державного реєстру нерухомих памяток України. У зв’язку з добровільним виконанням вимог прокурора, ухвалою суду від 16.08.2024 провадження у справі закрито.

Довідка:
«Садибний будинок» споруджений у 1895 році П.П. Катериничем за проектом відомого архітектора, академіка архітектури С.М. Лазарева-Станищева з червоної іменної цегли, а стіни прикрашені об’ємними симетричними фігурами. Поряд з будинком розташований великий розкішний парк.

Петро Петрович Катеринич (1856-1916 рр.) походив з відомого дворянського роду, був предводителем дворянства Козелецького повіту, мав спадкові родові помістя у м. Бобровиці та в с. Марківці Бобровицького (нині – Ніжинського) району, збудував кінний і три цукрових заводи та фабрику. Частину своїх земель роздав селянам, а в садибі у с. Марківці створив школу та бібліотеку для дітей. Його батько – Петро Андрійович Катеринич сприяв звільненню з кріпацтва Т.Г. Шевченка, який у лютому і квітні 1846 року гостював у Марківцях та написав 8 портретів родини Катериничів (4 з них знаходяться у музеї Т.Г. Шевченка в м. Києві).

Розроблено ТОВ "СОТА ЛАБС"