Криницю з цілющою водою облаштовують на Новгород-Сіверщині
Посеред столітніх сосен поблизу села Ушівка, що на Новгород-Сіверщині з-під землі б’ють цілющі джерела. Місцина ця добре відома жителям навколишніх сіл. З покоління в покоління люди передають легенду про неї.
Ще за часів кріпацтва жив у селі пан Савицький, що тримав у господарстві чимале поголів’я великої рогатої худоби. Під час випасу біля Ушівського джерела одна з корів втопилася в цьому озерці. Тоді пан наказав засипати джерело, щоб й сліду його не залишилося. Проте через деякий час джерело з’явилося обабіч шляху. Подорожні й досі тут зупиняються, аби втамувати спрагу, лісові мешканці також рятуються тут у затінку під час спеки. Їдуть до джерела хворі для зцілення від недуг, зміцнення організму. Відомо, що люди виліковувалися від екземи, головного, спинного болю, хвороб шлунка, очей, у багатьох поліпшувалося самопочуття після операцій.
Ушівська криниця – гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення. Хоч і є тут місце для відпочинку та можливість набрати живильної води, проте вони потребують оновлення. Навкруги все заросло чагарниками. Тож, за сприяння Новгород-Сіверського міського голови Людмили Ткаченко, взялися розчищати місцевість навколо, аби подорожні здалеку бачили цілюще джерело. Працювали люди не один день, аби місце виглядало охайно. За фінансової підтримки голови Чернігівської обласної організації Радикальної партії Олега Ляшка, заступника голови Чернігівської обласної ради Дмитра Блауша оновили дощаний поміст до джерела та з обох боків встановили ікони Пресвятої Богородиці, побудували невелику капличку.
Основні роботи завершили до Хрещення Господнього. Тож на Водосвяття до Ушівського джерела з’їхалося чимало люду, і не лише з сусідніх сіл, а й з інших громад Новгород-Сіверського району.
Воду для освячення брали з джерел. Протоієрей Ілля провів обряд та молебень. Опісля сміливці занурювалися в крижану воду. Її температура тут увесь час однакова, близько 6-8 градусів, вона не замерзає навіть у найлютіші морози.
Згодом для присутніх організували святкування. Люди ласували смаженими на багатті млинцями з салом, грілися запашним чаєм. Все це безкоштовно для людей влаштували очільниця Новгород-Сіверської громади Людмила Ткаченко та Андрій Ірха, староста сіл Ушівка, Студинка, Об’єднане, Гнатівка та Кудлаївка. Працівники сільських клубів зі Студинки та Кудлаївки додали настрою запальними піснями.
Джерело й надалі будуть приводити до ладу. Тільки-но зійде сніг, тут планують оновити альтанку та замінити огорожу. Словом, робитимуть усе можливе, щоб тут могли комфортно відпочивати не лише місцеві, а й туристи.