Когенерація для критичної інфраструктури


 

У Чернігові запустили когенераційну установку потужністю 0,6 МВт, яка функціонуватиме на одному з важливих об’єктів житлово-комунальної сфери та забезпечуватиме у разі відключень електроенергії безперебійну роботу обладнання, необхідного для нормальної життєдіяльності міста.

 

Установку вартістю близько 15 млн грн надала Міжнародна організація з міграції. Обладнання працює на газу і дозволяє одночасно виробляти електричну та теплову енергію. Роботи зі встановлення когенерації профінансувало одне з комунальних підприємств. Минулого тижня, в межах робочого візиту на Чернігівщину, це підприємство відвідали голова Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, заступник голови Комітету Олег Семінський, голова підкомітету з питань ядерної енергетики та ядерної безпеки Анатолій Костюх, голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Сергій Нагорняк, народний депутат Сергій Козир.
Як зазначив на своїй сторінці у facebook Олег Семінський, в умовах гострого дефіциту електроенергії в Україні, альтернативні види живлення, такі як газотурбінні, газопоршневі, когенераційні установки та сонячні електростанції, дозволяють частково долати дефіцити електроенергії в системі.
Нині до підключення готують ще чотири когенераційні установки потужністю від 0,5 до 1,0 МВт на котельнях теплогенеруючого підприємства області. Їх надало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в межах Проєкту «Енергетична безпека». Кошти на встановлення виділені з міського бюджету Чернігова.

Розроблено ТОВ "СОТА ЛАБС"