Із третьої спроби
Грантовий освітній проект ледь серйозно не посварив між собою частину депутатського корпусу та курівництво Іванівської сільської ради. Грант на будівництво мультимедійного кабінету від Міжнародної організації з міграції місцевий відділ освіти виборов у конкурсі серед майже двохсот учасників з усієї України. Ціна проекту – один мільйон 112 тисяч гривень, головна умова – співфінансування 50 на 50 із місцевим бюджетом. Для цього треба було погодження місцевих депутатів. Утім, відповідне рішення вдалося ухвалити тільки з третьої спроби. Керівництво ОТГ звинуватило депутатів у саботажі, а ті апелюють до того, що їм не подали розгорнутого розрахунку кошторису – відтак не хотіли голосувати за «кота в мішку».
Грантовий проект «Медіатека – простір, де є місце кожному» на облаштування мультимедійного кабінету в опорній школі громади написали представники з відділу освіти. Ціна питання – один мільйон 112 тисяч гривень. Половину коштів готова була виділити Міжнародна організація з міграції. Ці гроші мали піти на обладнання кімнати технікою. Решту, що має профінансувати громада, витратять на її ремонт. Одначе дві спроби проголосувати за відповідне рішення на сесії виявились невдалими. Проект рішення не отримав погодження депутатів.
На черговій сесії Іванівської сільради, яка відбулася 30 травня, питання виділення коштів не підтримали. «За» проголосували 7 депутатів. 4 червня позачергова сесія, яку попросили скликати майже сотня місцевих жителів, не набрала кворуму. Загальний склад Іванівської сільської ради першого скликання становить 22 депутатських мандата, письмово зареєструвались та присутні на пленарному засіданні сім депутатів. Тобто сесія не є правомочною.
Керівництво ОТГ звинуватило депутатів у зумисному саботажі. Поведінка депутатів змусила мешканців громади навіть вдатися до акцій прямої дії.
Втім, самі ж депутати основною причиною відтермінування у прийнятті рішення називають те, що їм не було подано розгорнутого розрахунку кошторису по витратах на проект у частині співфінансування під час засідань постійних комісій. Цей факт визнала і заступниця сільського голови.
На думку голови депутатської фракції Аграрної партії Григорія Ткаченка, звичайний законний процес аналізу проекту рішення депутатами був сприйнятий головою громади і громадськістю як певний «саботаж» розвитку інтерактивного простору для підростаючого покоління в освітньому закладі. Місцеві активісти навіть влаштували акцію протесту в селі, де проживає Григорій Михайлович.
«За кожне прийняте рішення ми відповідальні перед виборцями і громадою в цілому. Тому конструктивна дискусія з кожного питання – показник зрілості в сільській раді. Якщо якесь рішення не набрало достатню кількість голосів одразу, – це ще не означає нашу, як депутатів, відмову у підтримці ініціатив. Я вдячний кожному за небайдужість до розвитку нашої молоді й прошу громадськість долучатися до спільного аналізу важливих напрямків розвитку наших сіл», – прокоментував аграрій Григорій Ткаченко.
6 червня після довгих гарячих дискусій між керівництвом сільської ради, депутатами та жителями громади проект усе-таки отримав підтримку на позачерговій сесії.
Депутатка сільської ради Юлія Дорошенко:
«Наша задача як депутатів не лише приймати рішення, а слідкувати за втіленням у життя навіть невеличких змін у наших селах. Адже ми відповідальні за кожну витрачену копійку, яка надходить до бюджету громади. Саме якісні зміни будуть сприяти розвитку та ефективності використання всіх ресурсів».
Начальниця відділу освіти Іванівської ОТГ Оксана Колесник:
«Термін реалізації проекту – з 1 червня по 31 грудня. Це для того, щоб запустити і налагодити роботу медіатеки. А самі ремонтні роботи, закупка техніки, тендери – це все планувалося зробити до 1 вересня. Тобто, щоб 1 вересня було урочисте відкриття, і вже потім цей простір почав працювати на громаду».
Віталій НАЗАРЕНКО, фото Олексія Миколаєнка