Блискуча перемога

В останньому турі чемпіонату України з футболу у першій лізі чернігівська «Десна» без проблем вдома «розібралась» з харківською командою «Геліос». З перших хвилин господарі націлились тільки на перемогу. Після серії невикористаних гольових моментів наші земляки відкрили рахунок на 28 хвилині. Пенальті чітко реалізував Олександр Філіпов. Незважаючи на суттєву перевагу деснянців, рахунок довго залишався незмінним. «Прорвало» наприкінці гри, коли Артем Фаворов (68 хв) і тричі Денис Безбородько (73, 78, 87 хв) змусили суперника капітулювати – 5:0. У підсумку чемпіонату «Десна» опинилась на третьому місці і одержала бронзові медалі. А ще отримала шанс поборотися за вихід до прем’єр-ліги, де проведе два матчі плей-оф з командою «Зірка» (Кропивницький), котра в елітному чемпіонаті зайняла десяте місце (третє з кінця). Згідно з жеребкуванням, перший матч відбудеться на полі команди УПЛ, другий – команди першої ліги. Поєдинки відбудуться 23 (середа) і 27 (неділя) травня.

Також матчі плей-оф чекають і на команду «Полтава», котра здобула друге місце. Її суперник – «Чорноморець» (Одеса). Переможець першої ліги – «Арсенал» (Київ) через чотири з половиною роки після зняття з прем’єр-ліги повертається в еліту українського футболу. Столичний колектив займе місце невдахи вищого дивізіону – команди «Сталь» (Кам’янське).

Підсумкова таблиця першої ліги: «Арсенал» (Київ) – 75 очок, «Полтава» (Полтава) – 72, «Десна» (Чернігів) – 71, «Інгулець» (Петрово) – 69, «Колос» (Ковалівка) – 61, «Авангард» (Краматорськ) – 52, «Рух» (Винники) – 51, «Гірник – Спорт» (Горішні Плавні) – 50, «Геліос» (Харків) – 46, «Миколаїв» (Миколаїв) – 44, «Балкани» (Зоря) – 40, «Суми» (Суми) – 39, «Волинь» (Луцьк) – 36, «Оболонь – Бровар» (Київ) – 35, «Нафтовик-Укрнафта» (Охтирка) – 33, «Кремінь» (Кременчук) – 32, «Черкаський Дніпро» (Черкаси) – 28, «Жемчужина» (Одеса) – 27 очок. Першу лігу покидають команди «Нафтовик-Укрнафта», «Кремінь», «Черкаський Дніпро» і «Жемчужина».

Сила волі – головне

Важким «золотий фінал» видався для досвідченої Наталії Смаль з Чернігова у ваговій категорії до 72 кілограмів на чемпіонаті Європи з боротьби самбо в Афінах (Греція). Вона програвала грузинській спортсменці Ніно Одзелашвілі – 0:1, однак потім їй вдалося провести кидок на два бали. І хоча опонентка на останніх секундах зрівняла рахунок – 2:2, але за якістю виконаних прийомів (два пункти проти двох по одному) перевагу згідно з правилами віддано Наталії, неодноразовій чемпіонці світу і Європи. Інша наша землячка – Марія Буйок (до 52 кг) поступилась росіянці Тетяні Шияновій і здобула срібну медаль.

А в селищі Підгірці Київської області відбувся чемпіонат України з бойового самбо серед чоловіків та юніорів. Честь Чернігівщини захищали вихованці Ніжинської КДЮСШ ФСТ «Спартак». На найвищу сходинку п’єдесталу пошани серед чоловіків піднявся Максим Шило (до 82 кг). У цій же ваговій категорії, але серед юніорів тріумфував Іван Кубрак, який до того ж виконав норматив для присвоєння звання кандидата у майстри спорту. Третє місце серед однолітків посів Данило Мартиненко (до 57 кг).

Загартований характер

Цьогоріч Україна вдруге візьме участь у міжнародних змаганнях Ігор Нескорених у Сіднеї (Австралія). Щоб сформувати команду, в нашій країні відбулися відбірні змагання. 172 поранені українські військовослужбовці та ветерани боролись за 60 медалей у 8 видах спорту: бігу, велоперегонах, веслуванні на тренажерах, пауерліфтингу, плаванні, стрибках у довжину, стрільбі з лука та штовханні ядра. За «квиток до Сіднея» у трьох видах спорту боролись і четверо представників Чернігівщини – Альберт Черешко, Олександр Гавриленко, Сергій Наглій, Микола Носенко. Варто відзначити, що Олександр Гавриленко переміг у пауерліфтингу (до 92 кг), а Сергій Наглій був кращим з веслування на тренажерах. Тож вони мають усі шанси потрапити до національної збірної. Медалі переможцям вручив Президент України разом з призерами Ігор Нескорених 2017 року в Торонто.

Дружні зі спортом

До програми обласної спартакіади серед депутатів обласної, районних, міських, сільських та селищних рад увійшли змагання з міні-футболу, волейболу, настільного тенісу, шахів та шашок. У загальному заліку перемогла команда Борзнянського району. На другому місці представники Варвинського, а на третьому – Ніжинського районів. Зараз формується збірна команда Чернігівщини для участі у всеукраїнській спартакіаді, що відбудеться з 4 по 7 червня у місті Чорноморськ Одеської області.

Спортивні знавці

На базі Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка відбулася олімпіада з фізкультури і спорту серед закладів загальної середньої освіти. Участь брали 44 представники із 21 ЗОШ області, котрі завоювали призові місця на районних та міських турнірах. Учні 11 класів демонстрували свої здібності в легкій атлетиці, волейболі, футболі, гімнастиці і туризмі. За найменшою сумою місць у всіх видах і визначались кращі. Серед юнаків перше місце здобув Костянтин Самойленко із Талалаївської ЗОШ. Наступні призові місця дістались Данилу Кузікову із ЗОШ №17 міста Ніжин та Олександру Сліпченку із ЗОШ №1 міста Сновськ. Пальму першості серед дівчат виборола Ірина Байло із ЗОШ №5 міста Бахмач. Слідом за нею опинилися Аліна Чирва із Талалаївської ЗОШ та Дарина Семко – учениця Сновської гімназії. Лауреати відзначені грамотами та призами відділення НОК України в Чернігівській області.

Сформована команда

Чернігів став місцем проведення всеукраїнського відкритого чемпіонату з футзалу «ДіаЄвро – Україна – 2018» за участю спортсменів з цукровим діабетом. Дві збірні України були представлені: основний склад і резервний, за який грали хлопці з Вінниці, Києва, Маріуполя, Сум, Житомира, Одеси, Миколаєва, Дніпра. Виступали і чернігівські команди – «Максимум» та «Молодь». За підсумками ігор переможцем стала команда «Максимум». «Срібло» і «бронзу» вибороли команди «ДіаЄвро – 1» і «ДіаЄвро – 2». Кращим гравцем турніру став Дмитро Кирницький з Вінниці. До складу збірної «ДіаЄвро – Україна», яка виступатиме на сьомому міжнародному чемпіонаті з футзалу, котрий відбудеться у кінці липня в столиці Словаччини – місті Братислава, потрапили чернігівці Сергій Заболотний, Дмитро Кравченко і Євген Рубан.

Метнув далеченько

Міжнародна матчева зустріч Ізраїль – Україна – Румунія – Кіпр серед юніорів з легкої атлетики відбулася в Тель-Авіві. В категорії метання диску (1,75 кг) вихованець КПНЗ ДЮСШ «Атлет» Чернігівської міської ради Вадим Журба виборов третє місце з результатом 53 м 74 см. Це і його заслуга, що збірна України посіла перше місце.