Електрична смерть висить над … дитячим майданчиком

         Дев’ять років тому раптово припинилася  подача електроструму до двох 16-ти квартирних будинків  по вулиці Чернігівська в Бобровиці. Фахівці тоді встановили, що обрив відбувся у підвідному, в землю вкладеному  кабелі від трансформатора до першого будинку. У Бобровицькому РЕМу сказали, що той відрізок підземної електролінії не перебуває на їхньому балансі, він прокладений  давно, було не до формальностей, бо жили за принципом: все народне, все моє. А в незалежній Україні інакше – народу треба дбати про все.

         Тож проблему в 2008 році вирішили жильці:  дістали багатожильний кабель, а електрики допомогли приєднати  його до трансформатора і протягнути по гілках дерев до першого будинку. Підземка від цього будинку до другого була справна.

         За словами мешканці, робилося те для тимчасового користування, з надією, що повітряну лінію покладуть на стандартну опору. Та ця тимчасовість розтягнулася майже на десять років. За цей час дерева, на гілках яких лежить кабель, розрослись, а стовбур вишні, що під будинком, став аварійним. Мешканці будинку хвилюються, що буря легко його звалить. І кабель впаде на землю. Він ізольований, але не настільки, щоб можна закопати його в землю. Отже й мокре середовище на землі може не витримати. А поруч недавно спорудили дитячий майданчик, над яким і висить електрична смерть, яка будь-якої миті може й на голови впасти.

         РЕСівці пояснюють, що вони мають листа від Бобровицької міської ради з вимогою щодо  укладання електричного   кабелю на стандартну опору.  Але енергетики  не можуть цього  зробити, бо, мовляв, та лінія не перебуває на їхньому балансі, тому їм немає як  списувати затрати при виконанні робіт.  

         Проглядається замкнуте коло. Хоча, з нього випливає й певна дивина, що суперечить здоровому глузду: той відрізок підвідної до будинку електроліній побудував хтось, але користується нею не хтось, а конкретний  монополіст на ринку електроенергії, який з допомогою тієї лінії продає електроенергію мешканцям 32-х квартир. Зате  брати її на обслуговування, утримувати в безпечному стані знову має хтось. 

         Знайдіть подібні відносини між продавцем і покупцем в якійсь іншій країні Європи, якщо не світу! Та і в Україні це можна назвати винятком. Бо щось подібне спостерігається хіба що на ринку газу: там теж хтось ( споживачі газу) набудували за свої кошти багато газопроводів, тепер використовує її безплатно продавець газу. Правда, взяв їх на свій баланс, і наглядає.

         Електроенергія – такий  же товари, як і всі інші, існуючі в світі. Але для покупки тих інших товарів продавці не будують ні магазинів, ні складів, ні транспорту не наймають для їхньої доставки. За якою Конституцією, за якими законами надано такий виняток енергетикам-монополістам?  Мало того, що вони прибрали до рук за безцінь не ними побудовану   гігантську електромережу, вартість якої обраховується мільярдами, так ще примушують членів суспільства   ремонтувати ту  мережу, на якій вони казково багатіють. Так і хочеться перефразувати слова Великого Шевченка:

Кругом біднота і обман,

Народ затурканий мовчить,

А на мільярдному престолі

Слуга вгодований сидить.

         Кланяйтеся йому, бо взагалі відключить від електропостачання. Оскільки він хоч і слуга, але «народний» - народом надбаним майном володіє,  а народ хоч і джерело влади, але без самої влади – сам так хоче.

 

                                     Григорій Загребля

Розроблено ТОВ "СОТА ЛАБС"