marg43le="line-height: 20.8px;"> Добридень тобі, Україно моя

 

На оспіваній Павлом Тичиною пісківській землі урочисто нагороджували переможців 18-го районного конкурсу «Добридень тобі, Україно моя» імені славетного земляка.

На подвір’ї родинної хати-музею безсмертного поета, біля його пам’ятника зібралися талановиті учасники творчих змагань, місцеві жителі, гості з Бобровиці та інших навколишніх населених пунктів, представники Чернігівського земляцтва в Києві.

Від їх імені ведуча свята, начальник гуманітарного відділу Бобровицької райдержадміністрації Марія Герасименко доповіла господарю садиби: «…коло вас, Павле Григоровичу, стоїмо ми – ваші шанувальники й продовжувачі ваших незміряних творчих справ. Адже ваші сонячні кларнети надихають не одне покоління на високі слова поезії і прози, рукотворне мистецтво».

За вісімнадцять років сотні молодих дарувань звітували перед пам’яттю всесвітньо відомого поета і громадського діяча доробками свого таланту. У конкурсі беруть участь й представники старших поколінь.

Ось і цього року серед переможців конкурсу в номінації «А я у гай ходила» – наймолодша учасниця, учениця першого класу Озерянської школи Соломія Крих, а в номінації «Десь на дні мого серця» – найстарша учасниця, ветеран журналістики Світлана Скрипка, яка протягом півстоліття друкувала свої вірші на полосах районної газети «Наше життя» («Жовтнева зоря»), неодноразово була серед переможців тичинівського конкурсу.

Перше ж місце у цій номінації виборола молода талановита поетеса Юлія Риковська, родом з Новгород-Сіверського краю, протягом двох років працює медсестрою Бобровицької лікарні. А друге місце журі присудило 62-річному Володимиру Путяті, відомому пісняру і байкарю, уродженцю Нової Басані, київському пенсіонеру. Торік Володимир Іванович видав свою першу літературну збірочку «На крилах долі».

З числа учнів найбільше переможців у номінації «А я у гай ходила». Найкраще читала твори Павла Тичини учениця 11 класу Бобровицької школи №2 Ольга Шило. Був і колективний переможець у складі учнів 7 класу Бобровицького ліцею – Ірини Сіденко і Дмитра Чабана.

Багата на учасників номінація «Золотий гомін». Переможці демонстрували свої картини, вироби з атласних стрічок, квіти з бісеру, лозоплетіння, Тамара Довгаль з Бобровиці вперше показала чудо-вироби з паперу.

Урочисте нагородження переможців цьогорічного конкурсу відкрила самобутня яскрава співуня Наташа Циба піснею «Над Україною».

У першій номінації «А я у гай ходила» нагороджував переможців один із фундаторів конкурсу, письменник, лауреат літературних премій імені Павла Тичини і Григорія Сковороди, уродженець Пісок Дмитро Головко. А подарунком для нагороджених стала пісня на слова Дмитра Андрійовича «На зорі мене, мамо, збуди» у виконанні жіночого ансамблю Бобровицького районного будинку культури під керівництвом заслуженого працівника культури Катерини Калініченко.

Того дня прозвучала ще одна пісня на слова Дмитра Головка – «Балада про журавку», мелодію якої написала Катерина Калініченко.

Тож недаремно заступник голови Бобровицької РДА Тетяна Ляшенко наголосила у своєму привітальному слові, що талант, натхнення Павла Тичини навіки залишилися на цій землі, живлять підростаючі таланти в руках, думках, піснях і літературному слові.

Справді, протягом довгого часу триває творчий конкурс імені Павла Тичини, але й на сантиметр не зміліла ріка місцевих талантів. І вшановують їх такі ж талановиті виконавці українських пісень. Серед яких є й з голосом оперної співачки – Інна Ярмоленко.

Один із засновників «Добридень тобі, Україна моя» Дмитро Головко давно живе мрією видати книгу про переможців конкурсу всіх років. Прозвучала ця ідея й на цьогорічному святі, її підтримали представники районної влади Тетяна Ляшенко, Андрій Ткаченко (заступник голови районної ради), Марія Герасименко. Залишається – втілити гарну ідею в життя!

 

Григорій ВОЙТОК

 

 

 

 

Розроблено ТОВ "СОТА ЛАБС"