Жінкам дають гроші для опанування чоловічої професії


 

На Чернігівщині жінкам пропонують освоїти чоловічі професії. Список складається з 31 професії, серед яких - слюсар, водій трамвая або автобуса, тракторист, токар, машиніст тощо. Навчання оплачуватиметься державним коштом – 30 тисяч гривень на опанування однієї професії.

 

Сьогодні жінки все більше стають частиною сфер, де ще нещодавно панували лише чоловіки. Це не лише новий тренд, а й реальна потреба сьогодення. Традиційно чоловічі професії, як-от верстатник, машиніст крана чи тракторист, стають актуальними для багатьох жінок, бо вони – високоприбуткові і надзвичайно затребувані. Адже сьогодні в нашій країні є великий дефіцит кадрів саме в робочих спеціальностях. І пояснення просте: війна. Через неї кілька мільйонів людей виїхали за кордон, а значна частина чоловіків стали на захист країни. За різними підрахунками, Україна втратила до третини робочого потенціалу. Водночас, економіка потроху оговтується від потрясінь і кількість вакансій робочих спеціальностей збільшується щоденно.

То ж в рамках експериментальної програми безоплатного навчання для жінок у «чоловічих» професіях держава покриває витрати на навчання до 30 тис. грн. Жінки можуть освоїти понад 30 професій та працевлаштуватись у затребуваних сферах, де вони раніше були менш представлені. А бізнес у свою чергу отримає можливість підготувати для себе необхідних фахівців, нестачу яких він зараз гостро відчуває. Цей проект має допомогти залучити жінок у нові професії.

«Навчання проходитиме на базі профтехучилищ в Чернігівській області і організовується на замовлення роботодавця шляхом подання до центру зайнятості відповідної заяви. Жінка самостійно обирає професію та заклад освіти для проходження навчання з відповідних переліків і також подає заявку до центру зайнятості. Відповідно до програми, оплачується лише вартість самого навчання. А от проживання, винаймання житла чи проїзд не компенсується, – повідомляють в Чернігівському обласному центрі зайнятості. – У переліку на вибір 31 робітнича професія. Строк навчання становитиме не більше 10 місяців, а його вартість становить до 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (наразі це 30280 грн). Якщо вартість вища, різницю оплачує роботодавець або здобувач освіти. Протягом 15 календарних днів з дати завершення навчання роботодавець зобов’язується працевлаштувати жінку».

За цією програмою жінки можуть здобути такі професії: слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, слюсар-ремонтник, токар, фрезерувальник, верстатник деревообробних верстатів, електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, монтажник систем утеплення будівель, столяр, столяр будівельний, водій тролейбуса, помічник машиніста електровоза, помічник машиніста тепловоза, слюсар з ремонту рухомого складу, водій навантажувача, оператор дистанційно керованих апаратів, оператор котельні, помічник машиніста електровоза, помічник машиніста тепловоза, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, електромонтер з ремонту та обслуговування сонячних електроустановок, майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів, майстер з монтажу та обслуговування систем відновлювальної енергетики, машиніст екскаватора, машиніст крана (кранівник), машиніст крана металургійного виробництва, монтажник систем утеплення будівель, оператор верстатів з програмним керуванням.

Щоб отримати направлення на навчання, жінці потрібно: самостійно обрати професію з визначеного переліку; обрати навчальний заклад з переліку; подати в електронній або паперовій формі заявку до служби зайнятості.

У Чернігівській області 11 закладів професійної (професійно-технічної) освіти, які здійснюють таке професійне навчання жінок: Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту; Чернігівський професійний будівельний ліцей; Чернігівське вище професійне училище; Дігтярівський професійний аграрний ліцей; Сокиринський професійний аграрний ліцей; Ніжинський професійний аграрний ліцей; Сосницький професійний аграрний ліцей; Ічнянський професійний аграрний ліцей; Прилуцький професійний ліцей; Куликівський професійний аграрний ліцей; Сновське вище професійне училище лісового господарства.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Розроблено ТОВ "СОТА ЛАБС"