Як працює супровід для ветеранів
Про те, як на Чернігівщині триває процес впровадження та розвитку інституту фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, йшлосяна брифінгу в медіацентрі ОВА.
Як поінформувала каже начальниця відділу з питань ветеранської політики ОДА Оксана Петренко, фахівці із супроводу ветеранів – своєрідні провідники в цивільне життя для військових і ветеранів, які повертаються додому, в соціум. Основна робота фахівців – консультування та супровід. Так, від ветеранів вже прийнято 811 заявок та здійснено близько 3,5 тисячі заходів в процесі супроводу. На Чернігівщині нині працюють 53 фахівці із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб. Зокрема, 5 – у Чернігівському обласному центрі ветеранів війни, 5 – у КНП «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради, 34 – у центрах надання соціальних послуг та 9 – у закладах охорони здоров’я громад. Загалом введено 82 таких посади. А ще вільними лишаються 22 вакансії, 7 фахівців вже пройшли відбір і невдовзі будуть працевлаштовані. Координацію роботи фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб здійснюють співробітники Відділу з питань ветеранської політики ОДА. Зокрема, для фахівців проводять семінари та роз’яснювальну роботу щодо змін у законодавстві, а також спільні зустрічі з представниками всіх дотичних до ветеранської політики установ.
Фахівці із супроводу ветеранів проходять відповідні навчання. Так, одне із них (від Міністерства у справах ветеранів України) організовано на базі Бородянського Центру соціально-психологічної реабілітації. Участь у навчанні беруть 13 фахівців з Чернігівщини.
Своїм досвідом роботи поділилась фахівчиня із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб Центру надання соціальних послуг Березнянської селищної ради Валентина Шакун, яка працює з листопада минулого року. За цей час до неї звернулись 28 ветеранів. Крім того, фахівчиня працює з членами сімей ветеранів, загиблих, зниклих безвісти та полонених. За словами Валентини Шакун, до неї найбільше звертаються за інформацією – куди піти, які є пільги, які документи треба зібрати.
Інформацію про фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб можна знайти на сайті Чернігівської ОВА у розділі «Допомога Захисникам і Захисницям України». Крім того, заяву щодо супроводу можна подати через платформу «е–Ветеран».