В Європейський Союз радянськими кроками!


 

Здавалось-бо, що давно мали канути в небуття оті формальні зібрання партійних органів, первинних профспілок, членів колгоспів і їм подібного, де голосували для одобрямсу, чи, як кажуть в народі, для галочки. Аж ні – діло комуністичної партії живе, хоч ані комуністів, ані їх партії вже давно нема! Втім, опрацьовані совкові методи і досі, як не дивно, беруть в роботу. До прикладу, чернігівські владці вирішили викорінювати радянщину в законодавстві… радянськими напрацюваннями. Виглядає це, м’яко кажучи, дико, бо коли чиновник, який і дня не працював у бізнесі, виступає експертом для бізнесу, стає насправді лячно за наших підприємців.

 

«Ми обрали європейський шлях і продовжуємо реформи, зокрема, у правовому полі, аби відійти від радянщини й адаптуватися до стандартів ЄС», – такими красномовними словами охарактеризував зібрання чиновників з громад та районів керівник Чернігівської обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус.

Захід за участю окремих службовців з району та органів місцевого самоврядування помпезно назвали конгресовими слуханнями, а присвятили їх обговоренню проекту Закону України №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період».

Треба зазначити, що подібного роду «конгресові слухання» котяться всіма куточками України, вільної від російського чобота. І схоже на те, що так звані обговорення на місцях перебувають на контролі в Офісу Президента, а проект №6013 особисто представляв Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

Підсумовуючи зібрання, В’ячеслав Чаус не без бравади дослівно зауважив: «учасники на платформі Конгресу мали змогу внести свої пропозиції щодо вдосконалення законодавства, а також отримати експертні відповіді та роз’яснення. Парламентарі й урядовці заслухали керівників громад».

Головне - відзвітувати

Голови громад, які ніколи не працювали в бізнесі виступили експертами обговорення законопроекту для бізнесу

 

Говорячи про урядовців, очільник прикордонного малозаселеного регіону мав на увазі заступника Керівника Офісу Президента України Віктора Микиту, який був присутній на чернігівському конгресі «офлайн» – модне слово, яке характеризує умовну байдужість до проблеми, адже основне обговорення з розбором реальних ситуацій та встановлення подальшого зв’язку відбувається, як не дивно, в кулуарах, а не по той бік LED-монітору.

Одним словом, захід – задля галочки.

Зрештою, цікаво, які такі пропозиції можуть внести чиновники, котрі сидять на бюджеті і до бізнесу мають таке ж відношення, як фермер до космосу? До речі, про фермерів: їх ніхто не запросив, хоча в проекті закону існувала норма, яка фактично знищувала фермерів як клас. Так, в першій редакції документа була норма, яка зобов’язувала фермерські господарства примусово трансформуватись протягом 5 років в товариства з обмеженою відповідальністю, а також не реєструвати нові. Тобто фактично цей так званий «європейський» законопроект покликаний зробити з селом те ж саме, що зробили комуністи – знищити дрібного та середнього господаря і загнати всіх під єдину форму господарювання, незважаючи на кількість землі – хоч 20, хоч 200, хоч 2000 гектарів.

Благо, зусиллями фермерських асоціацій цю норму вдалося прибрати буквально перед новим роком, тож «європейський» законопроект не зачіпатиме інтереси фермерських господарств і вони й надалі далі працюватимуть як форма підприємницької діяльності. Принаймні в цьому всіх запевняє Руслан Стефанчук.

Що стосується громад, то тут не є секретом, що більшість голів чхати хотіли на підприємців і дрібних фермерів. І доказом тому – відсутність програм підтримки фермерів та одноосібників, землям, які колись держава закріпила для оренди фермерам, рішеннями сесій банально змінюють цільове призначення і переводять в товарне виробництво, а яких-небудь консультацій і сприяння приватній ініціативі на місцях – годі чекати. Тож що хотів сказати керівник Чернігівської ОВА, зібравши в тісне коло для обговорення бізнес-законопроекту місцевих чиновників, – збагнути важко.

Але точно зрозуміло, що на цей захід очільники місцевих рад дістались коштом і, мабуть, транспортом, що належить їх громадам, всі вони оформили відрядження для себе та водіїв, витратили кошти на пальне й обіди. Щоб що? Щоб в кращих традиціях радянщини проголосувати одобрямсом за схвалення законодавчої ініціативи очільника парламенту? До речі, Руслан Стефанчук, який представляє «європейський» законопроект для бізнесу – правник за спеціалізацією і теж ніколи не працював у бізнесі. Тож цей так званий конгрес для бізнесу проходить без участі бізнесу, а виглядає все так, ніби горе одружується, а нужда заміж іде. Чого-чого, а такої кризи державного управління Україна ще не бачила. Совок помер! Нехай живе совок!

 

Віталій НАЗАРЕНКО

Розроблено ТОВ "СОТА ЛАБС"