У Кобижчі просять облаштувати безпечний пішохідний перехід біля школи
У селі Кобижча Бобровицької громади біля місцевого ліцею є небезпечна ділянка дороги неподалік з пішохідним переходом. Щодня тим переходом діти ходять до школи. Також під час повітряної тривоги вся школа йде тим же маршрутом в укриття, яке знаходиться навпроти навчального закладу. Вже тривалий час біля того пішохідного переходу немає будь-яких розпізнавальних знаків, окрім «зебри». Тож, щоб не трапилось трагедії, люди просять посилити заходи безпеки, а саме встановити необхідні дорожні знаки та лежачих поліцейських.
«Наші діти кожного дня переходять ту дорогу. Там поруч є небезпечний поворот, літають машини, фури. Цей пішохідний перехід небезпечний, бо немає там ані лежачого поліцейського, ані дорожніх знаків, які б показували, що там діти і пішохідний перехід», – говорить місцевий житель, батько одного з учнів школи Сергій Гурбич.
Чоловік вважає, що ця ділянка дороги дуже небезпечна, і хоче, щоб вона була належно облаштована. Адже укриття, куди школярі прямують під час повітряної тривоги, знаходиться через дорогу.
Траса належить «автодору»
У старостаті кажуть, що батьки масово не зверталися і не жалілися. «Зебру» на пішохідному переході силами громади постійно поновлюють, щодо знаків і лежачих поліцейських – то це компетенція Служби автомобільних доріг Чернігівської області, так як траса Т 2526, яка проходить через село, перебуває на їхньому обслуговуванні.
«Це дорога державного значення Т 2526, тому для встановлення лежачих поліцейських і дорожніх знаків потрібно залучати Дорожню службу. Зі свого боку, ми щороку своїми силами фарбою наводимо там пішохідний перехід, – розповідає староста села Кобижча Дмитро Лесенко. – І поки все на цьому. Біля школи жодних інцидентів не було, пішохідний перехід є. Дітей завжди супроводжують вчителі, коли ті прямують в укриття. Поворот проглядається, і він не настільки небезпечний. Я вже звертався до спонсорів з проханням про встановлення дорожніх манекенів біля школи, та поки ніхто не відгукнувся. В нас запланований капітальний ремонт укриття, куди ходять діти. Тож спробуємо розглянути можливість в рамках цього ремонту облаштувати лежачих поліцейських. До речі, до нас звернень ніяких не надходило від батьків. Декілька місяців тому приходив один чоловік, який питав, чому немає знаків і лежачих поліцейських, але він не представився».
У місцевій школі наразі навчається 400 дітей, і це з однієї лише Кобижчі. Діти щоденно ходять до навчального закладу, і за весь цей час жодних проблем під час переходу дороги по пішохідному переходу не було.
«Свого укриття в приміщенні школи немає, тому, аби не переривати навчальний процес, ми винаймаємо укриття. Воно знаходиться в будівлі навпроти школи. Це найпростіше укриття, яке було облаштоване своїми силами і з допомогою батьків. І воно дає змогу дітям вчитися в очному форматі. На початку навчального року укриття прийняте всіма відповідними службами, – говорить директор школи Сергій Баняс. – Щодо пішохідного переходу, то ще жодний з батьків не звертався до мене і не піднімав це питання. Так, дійсно, там був колись дорожній знак «Діти». Потім він десь дівся. Ми неодноразово зверталися з цим питанням до поліції. Нам відповідали, що це робота дорожніх служб, і вони не можуть вплинути. На цьому пішохідному переході є «зебра», яку постійно поновлюють. Сама вулиця неширока, діти швидко переходять дорогу і обов’язково в супроводі вчителів».
Немає листа – немає знаків
Автошлях Т 2526 – автомобільна дорога територіального значення у Чернігівській області. Пролягає територією колишніх Бобровицького, Носівського та Ніжинського районів між селом Нова Басань і містом Ніжин через міста Бобровиця і Носівка та прилеглі села. Загальна довжина – 71,9 км.
Дорогами державного значення опікується Укравтодор та Служби автомобільних доріг у кожній області. Це найголовніші та наймасштабніші дороги, тобто міжнародні, національні, регіональні та територіальні. Ремонтують і обслуговують їх за рахунок державного бюджету.
Тож, щоб розібратися, хто ж має встановити знаки та лежачих поліцейських, ми звернулися до Служби автомобільних доріг Чернігівської області. Нам повідомили, що для того, аби вони встановили знак «Діти», потрібно спершу звернутися з відповідним офіційним листом. Зробити це може будь-хто – дирекція школи, старостат, громада чи самі жителі села. Чи зверталися з таким питанням раніше – у службі не уточнили.
«Жителі громади, староста, дирекція школи чи керівництво самої громади повинне надіслати лист з описом проблеми на офіційну електронну адресу нашої служби. Після розгляду проблеми вона буде вирішуватися в межах наявного фінансування», – говорить речниця Служби автомобільних доріг у Чернігівській області Аліна Левочко.
Марія ПУЧИНЕЦЬ