Троє захисників з Чернігівщини повернулися з російського полону
5 лютого відбувся черговий обмін полоненими, під час якого з російського полону додому повернулися троє захисників із Чернігівщини. Це старший солдат 95-ї окремої десантно-штурмової бригади Володимир Вахромєєв та двоє нацгвардійців з ЧАЕС – Євген Голін та Олександр Чуб. Усі вони пробули в полоні майже три роки.
У середу, 5 лютого, з російського полону Україна повернула додому 150 військовополонених. Серед них офіцери, солдати, сержанти, нацгвардійці та поліціянт.
«Сьогодні хороший день для всіх нас. Ми повертаємо з російського полону 150 наших захисників. Це солдати, сержанти, офіцери. Воїни Військово-Морських сил, які потрапили в полон у Маріуполі та Запорізькій області, Повітряних сил, військові Десантно-штурмових та Сухопутних військ, нацгвардійці, прикордонники, тероборонівці, а також поліцейський. Всі вони з різних напрямків фронту, але їх об’єднує спільне: вони боролися за Україну», – повідомив Президент України Володимир Зеленський в день обміну.
Піч час цього обміну додому повернулися двоє чернігівців, штаб-сержантів Нацгвардії з ЧАЕС – Євген Голін та Олександр Чуб, а також уродженець Носівщини, старший солдат 95-ї окремої десантно-штурмової бригади Володимир Вахромєєв.
На сайті Носівської міськради повідомили, що Володимир Вахромєєв пішов захищати Україну добровольцем у березні 2022 року.
З квітня 2022 року він вважався безвісти зниклим, адже не повернувся з бойового завдання на Харківщині в районі населеного пункту Сулигівка. Через вісім місяців після зникнення «Червоний Хрест» підтвердив, що чоловік перебуває в СІЗО на території росії. У полоні чоловік пробув 34 місяці.
Штаб-сержантів Нацгвардії з ЧАЕС Євгена Голіна та Олександра Чуба взяли в полон 24 лютого 2024 року, коли Чорнобильська атомна електростанція була захоплена російськими військами. 31 березня українські сили оборони витіснили загарбників із території промислового майданчика ЧАЕС.
Під час відступу російські війська вивезли у полон близько 170 захисників ЧАЕС. Декого вже вдалося повернути додому під час попередніх обмінів.
Євген та Олександр пробули у полоні довгих 36 місяців.
Зі слів рідних, зв'язку з чоловіками майже не було. Дізнавалися інформацію про своїх від тих, хто повертався з полону.
«Я довго навіть не знала, де він, тому що з Тули, коли міняли хлопців, ніхто про нього не чув. А минулого року 24 серпня, на День Незалежності, обміняли одного хлопця, який мені подзвонив, і я дізналась, де мій чоловік. Я йому весь час писала листи, він їх не отримував. Один лише йому віддали 30 грудня 2024 року», – говорить дружина Наталія Дячук.
«Один лист ми отримали тільки від чоловіка. Це було у серпні 2022 року. «Жив, здоров, всё хорошо». Більше ніякого зв'язку не було, не телефонного, не листами, ніякого», – говорить Марія Чуб.
Попереду у всіх них – адаптація, реабілітація, зустріч із рідними і повернення додому.
Марія ПУЧИНЕЦЬ, фото ілюстративні