Сім років ув'язнення з конфіскацією
Нардепа від Чернігівщини Анатолія Гунька засудили до 7 років ув'язнення з конфіскацією всього майна.
Вищий антикорупційний суд засудив нардепа від Чернігівщини за 208 округом Анатолія Гунька до семи років позбавлення волі з конфіскацією всього майна та з позбавленням права обіймати певні посади. Його визнали винним в одержанні неправомірної вигоди — 85 тисяч доларів. Про це повідомляє Центр протидії корупції. До набрання вироку законної сили Гунько буде зобов’язаний носити електронний браслет.
Вирок ухвалили судді Тетяна Криклива, Ольга Саландяк і Віталій Дубас. Справа перебувала в суді з лютого 2024. За цей час було призначено більше 30 судових засідань, під час яких були досліджені докази, допитані свідки та обвинувачений, заслухано виступи сторін у дебатах та останнє слово Гунька. Нардеп під час допиту визнав отримання хабаря. Але захист наполягав на провокації, через яку обвинувачений і вчинив такі неправомірні дії.
Прокурор просив для Гунька вісім років увязнення з конфіскацією майна та до набрання законної сили вироку додатково застосувати обовязок носити електронний браслет. А Гунько в останньому слові просив його виправдати.
За версією обвинувачення, нардеп у змові зі своїм помічником Ігорем Калініченком та ще одним спільником вимагали та одержали від представника сільськогосподарської фірми "Агроформ-2019" частину неправомірної вигоди. Хабар вимагали в обмін на дозвіл обробляти державні землі. При цьому за кожен гектар державної землі необхідно було сплатити 130 доларів. Загалом йшлося про 221 тисячу доларів, з яких необхідно було передати завдаток у 85 тисяч доларів. Щодо обвинуваченого Калініченка, провадження було зупинене в листопаді 2024 року у звязку з його мобілізацією.
Анатолія Гунька визнали винуватим у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 15 (Замах на кримінальне правопорушення), ч. 2 ст. 28 (Вчинення кримінального правопорушення групою осіб), ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) та ч. 4 ст. 27 (Види співучасників), ч. 2 ст. 15 (Замах на кримінальне правопорушення), ч. 4 ст. 369 КК України (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі), повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
Встановлено, що депутат, який одночасно був Головою Тимчасової слідчої комісії ВРУ з питань розслідування фактів корупції на державних підприємствах, в установах та організаціях Національної академії аграрних наук України, підбурював представника приватного підприємства до надання неправомірної вигоди для службових осіб Академії та керівника місцевого органу державної влади за забезпечення надання приватному підприємству земельних ділянок загальною площею 1700 га.
Вирок Вищого антикорупційного суду набирає законної сили через тридцять днів із дня його проголошення, якщо його не буде оскаржено до Апеляційної палати ВАКС.