Результати сесії обласної ради


 

Близько 30-ти рішень було ухвалено на двадцять другій сесії Чернігівської обласної ради, у фокусі якої опинилися підтримка Президента України та військових, підготовка до національного спротиву, зміна стратегічних цілей сталого розвитку.

 

Першим депутатський корпус обласної ради затвердив Звернення до керівництва держави щодо підтримки Президента України Володимира Зеленського, його принципу «Нічого про Україну без України» та неприпустимості проведення перемовин стосовно України без української сторони. Далі депутати одностайно прийняли звіт про виконання обласного бюджету Чернігівської області за 2024 рік. Виконання доходів загального і спеціального фондів обласного бюджету за минулий рік, з урахуванням міжбюджетних трансфертів, склало 2714942,8 тис. грн. У тому числі по доходах загального фонду обласного бюджету у сумі 2220829,9 тис. грн та по доходах спеціального фонду обласного бюджету у сумі 494112,9 тис. грн. Видатки обласного бюджету за 2024 рік за загальним і спеціальним фондами (з урахуванням міжбюджетних трансфертів, перерахованих іншим бюджетам) здійснені в сумі 2935133,7 тис. грн, у тому числі по видатках загального фонду обласного бюджету у сумі 2172030,2 тис. грн та по видатках спеціального фонду обласного бюджету у сумі 763103,5 тис. грн. Кредитування здійснено у сумі -1926,5 тис. грн за спеціальним фондом бюджету.
Затвердження змін до Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2027 року обґрунтовується необхідністю приведення регіональних стратегій розвитку у відповідність із Державною стратегією та потребами відновлення пошкодженої інфраструктури; збереження та відновлення людського й економічного потенціалу області; створення безпекових умов життєдіяльності; визначення нових пріоритетів із урахуванням викликів сьогодення і можливостей надання міжнародної підтримки.
Визначено 5 стратегічних цілей розвитку області до 2027 року: "Чернігівщина – безпечний регіон"; "Комплексна відбудова інфраструктури"; "Відновлення бізнесу і розбудова нової економіки регіону"; "Збереження і розвиток людського потенціалу"; "Розвиток ефективного багаторівневого врядування з врахуванням процедур та кращих практик ЄС".
Одним із важливих рішень стало створення комунального закладу «Чернігівський обласний центр підготовки громадян до національного спротиву» Чернігівської обласної ради. Даним рішенням затверджено Положення новоствореного комунального закладу та призначено його начальником Руслана Мазепу. Нагальність створення такого Центру пов'язана із необхідністю формування у населення регіону патріотичної свідомості та стійкої мотивації, набуття ними знань та практичних вмінь, потрібних для захисту України, зокрема через реалізацію програм підготовки громадян України до національного спротиву.
Внесення змін до Програми сприяння виконанню повноважень депутатами Чернігівської обласної ради на 2023-2025 роки спрямоване на підтримку ініціативи обранців щодо можливості використання коштів депутатського фонду на виконання доручень виборців для допомоги військовим. Зокрема, по таких напрямках, як: надання адресної матеріальної допомоги військовослужбовцям; покращення матеріально-технічного забезпечення військових частин, в тому числі придбання спорядження, засобів захисту, автомобілів, господарських товарів для облаштування позицій.
Ухвалюючи рішення, внесені головою обласної ради Оленою Дмитренко, які стосуються підтримки військових, депутати обласної ради продемонстрували одностайність зокрема щодо передачі в оренду майна територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, а також майна, що перебуває на бухгалтерському обліку закладів освіти. Окремим рішення затверджено розпорядження голови Чернігівської обласної ради, що були видані в міжсесійний період з метою оперативного реагування, і які стосувалися передачі райагролісгоспами лісоматеріалів на потреби військових частин.
Іншим рішенням сесії створено два об'єкти природно-заповідного фонду області. Природно-заповідними об'єктами місцевого значення території, що мають особливу біологічну, природоохоронну та наукову цінність, стали: ботанічна пам'ятка природи «Дягівські зозуленці» площею 19,2 га, яку створено в межах Дягівського старостинського округу Менської територіальної громади (поблизу с. Дягова) Корюківського району, а також ботанічна пам'ятка природи «Ковила Гнідинців» площею 3,25 га, що створена в межах Гнідинцівського старостинського округу Варвинської територіальної громади Прилуцького району.
Погодження лімітів використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійсненні побічних лісових користувань на 2025 рік стосується тільки спеціального використання лісових ресурсів і не зачіпає та не обмежує інтереси громадян під час загального користування лісовими ресурсами. Це рішення прийнято з метою раціонального та невиснажливого використання лісових ресурсів.
Депутатський корпус також ухвалив рішення, які стосуються розпорядження комунальною власністю, затвердження технічної документації та розробки проєктів землеустрою, надання дозволів та інших нагальних тем.

Розроблено ТОВ "СОТА ЛАБС"