Нерест – найвідповідальніший період у житті риб

За роки Незалежності понад 60% природних нерестовищ зникло.
Основними причинами цього є: 1) неконтрольована забудова берегової лінії (говорячи звичайною мовою, де раніше були затоки, острови, заплавні луки, природні нерестовища сьогодні бетонні береги приватних будівель... 2) більше двох десятиліть не проводяться меліоративні роботи по розчищенню природних нерестовищ, а так само вже забули, коли прокашивали нерестовища. В результаті вони заростають, міліють, поступово перетворюючись на сушу.
- Одна з основних бід сучасного нересту – це, без всякого сумніву, коливання рівня води у водосховищах - каже голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков - При скиданні води ікра висихає і гине. При піднятті рівня води, під її товщею ікра не прогрівається, чорніє і гине. Енергетики «господарі» гідроелектростанцій на наші річки дивляться, як на технічний тазик наповнений водою для отримання енергії. Вони не замислюються, що річки - це живий організм...

У річці стало мало риби... - нарікають рибалки.
- А звідки їй взятися? Якщо вода у водосховищах нагадує коктейль із всієї таблиці Менделєєва з-за скидання в них побутових і виробничих стоків... та ще й традиційні місця для нересту зникають... - обурюється Олександр Чистяков - Сьогодні як ніколи риба потребує нашої допомоги. Тому встановлення штучних нерестових гнізд важко переоцінити – вони гостро необхідні рибі і нашим водоймам. З-за своєї універсальної конструкції гнізда не схильні до перепадів рівня води, а так само відкладена ікра на них добре прогрівається і освітлюється. В природних умовах з такими ідеальними умовами нерестовищ залишилося не більше 4%.
Розуміючи, що риба просто не зможе повноцінно віднереститися в сучасних реаліях, з кожним роком все більше і більше встановлюють штучних нерестових гнізд промисловики, рибальська і природоохоронна громадськість під керівництвом іхтіологічних відділів Управлінь рибоохорони.

- Однією із загроз для риби під час нересту є браконьєрство – продовжує Олександр Чистяков - Перед нерестом риба масово збирається в зграї. У неї в цей період притупляється відчуття небезпеки, так природою закладено. Цим і користуються браконьєри, які розставляють мережі на шляху риб'ячих зграй йдуть до своїх традиційних природних нерестовищ. Сьогодні як ніколи потрібна допомога громадськості у захисті наших водойм. В органах рибоохорони розпочата реорганізація. Зараз проходять конкурси з набору новий рибний патруль, який повинен прийти на зміну скомпрометували себе рибінспекції. Тобто, старі ще не пішли, але нічого не роблять, розуміючи, що більшості з них немає місця в новій рибоохоронної структурі, а «нові» ще не прийшли. Тому наші водойми сьогодні фактично залишилися незахищені. Один з мудреців сказав:

«Набагато приємніше давати, ніж брати!». Шановні рибалки і любителі відпочинку на водоймах, Асоціація рибалок України звертається до Вас і просить у даний період року шанобливо і дбайливо ставитися до водним мешканцям, які готуються до нересту. Допоможіть захистити рибу, не допускайте варварського її вилову в період нересту! Не залишайтеся байдужими до порушень природоохоронного законодавства та у разі виявлення фактів браконьєрства на водоймах повідомляйте про них у природоохоронні та правоохоронні органи. Нагадуємо телефон Гарячої Лінії Головрибводу: у будні дні (044) 486-44-59; в неробочі години, вихідні та святкові дні (044) 486-44-24 на електронну пошту golovrybvod@gmail.com

 

Джерело: Чернігів інфо

Розроблено ТОВ "СОТА ЛАБС"