Модульне містечко на Дрозда чекає на мешканців
З 1 листопада люди, які втратили своє житло внаслідок активних бойових дій, та внутрішньо переміщені особи почнуть заселятися в квартири модульного містечка по вул. Володимира Дрозда в місті Чернігові. У понад сто вмебльованих квартир зможе заселитися 240 людей, у яких вони зможуть жити до того, як отримають повноцінну компенсацію за державними програмами і відбудують власні помешкання.
На території модульного містечка знаходяться сім двоповерхових будинків по 16 квартир у кожному. Загалом у містечку 112 однокімнатних та двокімнатних квартир. Всі вони умебльовані та забезпечені необхідною побутовою технікою.
Будівництво цих модульних будинків профінансувало Товариство Червоного Хреста, яке виділило 157 мільйонів гривень. За ці гроші звели будинки, купили туди меблі та побутову техніку.
Благоустрій навколо будинків, майданчик, під’їзди, підведення всіх комунікацій взяла на себе Чернігівська міська рада.
Ці модульні будинки вже взяли на баланс до фонду комунального майна Чернігівської міської ради, а надавачем послуг із утримання вказаних будинків визначене КП «ЖЕК-13» Чернігівської міської ради.
Розрахунки тарифів на оплату комунальних послуг були здійснені, виходячи з проєктних показників потужностей приладів, які встановлені у цих будинках.
Абсолютно все містечко працює за допомогою електроенергії, зокрема й обігрівається. Модульні будинки оснащені електричними приладами для опалення в осінньо-зимовий період, включно з місцями загального користування. Розрахунок електроенергії для кожної квартири здійснюватиметься за лічильником і мешканці сплачуватимуть за це самостійно, а от розрахунок за обігрів місць загального користування включений в тариф утримання будинку.
«Визначено тариф, який на сьогодні склав 17,65 грн, з яких 10 грн – за електроенергію. Це мінімальний тариф, який ми можемо запропонувати, – пояснив директор «ЖЕК-13» Віталій Красовський. – Орієнтовна ціна за однокімнатну квартиру – 512 грн, двокімнатна – 688 грн».
В міста є план на ці будинки і після того, як вони стануть непотрібні ВПО. Адже термін придатності будинків на вулиці Дрозда складає понад 100 років. Після того, як це тимчасове житло втратить свою актуальність для тих, хто втратив житло та внутрішньо переміщених осіб, туди можна буде заселяти працівників комунальної сфери міста: освіти, медицини, ЖКГ. Тобто людей, які не матимуть власного житла, але працюватимуть на благо міста.
Марія ПУЧИНЕЦЬ