Фінальна сесія облради цього року


 

У понеділок відбулося пленарне засідання двадцять першої сесії обласної ради, на якому прийнято майже 30 рішень.

 

До складу Чернігівської обласної ради увійшли два нових депутати — Микола Шкарупа та Ігор Шалай, натомість офіційно повноваження склав один — Олег Ревко. Микола Шкарупа приєднався до фракції "Радикальна партія Олега Ляшка". Він зайшов на місце депутата Миколи Шимка, який помер 7 жовтня. Ігор Шалай увійшов до складу фракції "Європейська солідарність" замість Оксани Кравченко, яка склала повноваження ще у вересні 2024 року.
Розпочали засідання із хвилини мовчання, якою присутні віддали шану всім військовим і цивільним, чиї життя забрала війна.
Першим обласні обранці затвердили звіт про виконання обласного бюджету Чернігівської області за 9 місяців 2024 року. Як зауважила Олена Дмитренко, минулого тижня керівники депутатських фракцій і груп та очільники постійних комісій зустрілися із керівництвом облдержадміністрації для обговорення поточної фінансової ситуації та консультацій щодо затвердження бюджету Чернігівської області на 2025 рік.
Наступним рішенням депутати підтримали заснування Почесної відзнаки Чернігівської обласної ради «Волонтер Чернігівщини». Воно спрямоване на підтримку ініціативи волонтерської спільноти з метою відзначення вагомого внеску волонтерів у надання допомоги із забезпечення оборони України, захисту безпеки мирних громадян під час російської збройної агресії.
Схвалення у сесійній залі знайшов і проєкт рішення, яким низку батьків (осіб, які їх замінюють) буде повністю звільнено від плати за утримання дітей в 7 інтернатних закладах області упродовж 2024-25 навчального року. До переліку увійшли 219 учнів із сімей з низьким прибутком, а також вихованці закладів інтернатного типу, які є дітьми учасників/учасника(-ці) бойових дій; дітьми зареєстрованими як внутрішньо переміщені особи.
Депутати також проголосували за створення в області двох нових об’єктів природно–заповідного фонду місцевого значення: ботанічна пам’ятка природи «Чернігівські півники» площею 3,70 га на території Киселівської сільської ради поблизу с. Новоселівка Чернігівського району, а також ландшафтний заказник «Щурове» площею 63,0 га, що в межах Сухополов’янської територіальної громади Прилуцького району.
Враховуючи вимоги законодавства, депутатський корпус проголосував за рішення щодо припинення юридичної особи комунального медичного закладу «Обласний центр медико–соціальної експертизи» Чернігівської обласної ради».
Єдиним кадровим рішенням, що виносилось на чергову сесію, стало призначення Олега Гридька на посаду директора Козелецького геріатричного пансіонату.
Одноголосну підтримку в сесійній залі отримало рішення стосовно затвердження розпоряджень голови обласної ради стосовно передачі лісоматеріалів для підтримки підрозділів ЗСУ, які звернулися до представницького органу Чернігівщини за допомогою в облаштуванні позицій.
Низка питань, за які депутати проголосували у сесійній залі, стосувалися управління та розпорядження об’єктами спільної власності, регулювання земельних відносин, а також надання у користування мисливських угідь.
Звернення обласної ради, за які проголосували присутні, стосувалися посилення механізмів реагування на ситуацію з військовополоненими та безвісти зниклими захисниками Сил Оборони України і цивільними; необхідності посилення заходів із захисту енергетичної інфраструктури та підтримки стійкості територіальних громад; забезпечення гідної заробітної плати педагогічним та науково–педагогічним працівникам та підтримки освітнього процесу у прикордонних територіях.
Наостанок депутати підтримали запит свого колеги–депутата Івана Якуба стосовно виділення коштів із обласного бюджету на 2025 рік для ремонту дороги регіонального значення Ріпки–Городня (Р83), а саме відрізку між селами Великий Листвин – Тупичів – Бурівка на території Тупичівської сільської територіальної громади Чернігівського району.

Розроблено ТОВ "СОТА ЛАБС"