Чернігівщина перевищила епідпоріг на 57,2%
Лише за минулий тиждень до медзакладів області звернулося майже 9 тисяч осіб. Найчастіше хворіють діти від 5 до 14 та дорослі від 50 до 65 років. Серед найпоширеніших випадків захворювань – грип А і В, аденовіруси. Зафіксовано один випадок метапневмовіруса.
Як повідомив на брифінгу в медіацентрі ОВА Олександр Чепурний, генеральний директор обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, на початку березня Чернігівщина перевищувала епідпоріг на 57,3%. Його перевищено в 22 громадах. Нині можна говорити не стільки про зменшення зареєстрованих випадків захворювань, скільки про стабілізацію епідеміологічної ситуації.
Загалом, з початку епідемічного сезону (30 вересня минулого року – 6 березня поточного) на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) перехворіло більше 91 тисячі жителів Чернігівщини. Всього госпіталізовано 1743 осіб. Летальних випадків не зареєстровано.
Лабораторно підтверджених випадків коронавірусної хвороби – 820, з них – 83 у дітей. Чотири особи померли. Вони мали супутні захворювання та ускладнення. Жоден з померлих не був вакцинований від COVID-19.
Саме щеплення є основною профілактикою від ГРВІ, грипу та COVID-19. Особливо це стосується осіб з групи ризику: з хронічними захворюваннями дихальної та серцево-судинної системи, хворобами нирок, обміну речовин, людей похилого віку, осіб, що перебувають в закладах тривалого догляду, персоналу медичних закладів, дітей від шести місяців до п’яти років та вагітних. Хоча вакцинація не може стовідсотково захистити від захворювання, вона вбереже від тяжкого перебігу хвороби та ускладнень. Щеплення від грипу не захищає від ковіду і навпаки. Натомість вакцинацію від цих хвороб можна робити в один день. Щеплення від грипу є рекомендованим і вакцину можна придбати за власні кошти в аптеках області. Безоплатним є щеплення від коронавірусу. Вакцин – достатньо. Зробити щеплення можна у сімейного лікаря.
Загалом з початку епідсезону в області вакциновано 3149 осіб, в тому числі 1173 – медпрацівників.
Рекомендовані профілактичні заходи:регулярно мити руки під проточною водою з милом, обробляти їх антисептиками, уникати місць скупчення людей, дотримуватися соціальної дистанції, використовувати одноразові медичні маски, провітрювати приміщення тощо.
Детальніше про симптоматику та лікування грипу розповіла Іванна Олексієнко, завідувачка інфекційного відділення КНП «Чернігівської міської лікарні №2». Хворий скаржиться на високу температуру тіла до 39 і вище градусів, ломоту, озноб, загальне нездужання. Може бути порушення з боку шлунково-кишкового тракту. Важливо вчасно звернутися за допомогою до лікаря. У такому випадку лікування проходить здебільшого амбулаторно, а одужання – швидше і легше. В стаціонар потрапляють хворі, які певний час лікуються вдома і лише на 6-10 день звертаються до лікаря. В цьому випадку можуть бути ускладнення, як-от пневмонія. Нині у лікарні 25 пацієнтів з таким діагнозом.