Чернігівець іде в похід Карпатами, щоб зібрати кошти побратимам
3 вересня п’ятеро протезованих ветеранів вирушили в похід Карпатами, щоб зібрати 10 млн грн для своїх побратимів з 30 ОМБр, 95 ОДШБр, 1 танкової в/ч 1815, Луганського та Краматорського прикордонних загонів. Хлопці додатково несуть мішки з 10 кг піску і за кожен зібраний мільйон скидають по кілограму. За нашу героїчну 1-шу окрему танкову Сіверську бригаду йде чернігівець Євген Смага, який втратив ногу під час оборони Новоселівки у березні 2022 року.
Учасники походу «Не втомилися» – Олександр Швецов з Житомира, Євген Смага з Чернігова, Олексій Бурлаков із Шостки, Анатолій Кірда з Києва та Денис Шеренговський із Черкас. Хлопці втратили кінцівки, обороняючи Харківщину, Чернігівщину, Луганщину та Донеччину у різні роки російсько-української війни. Їхня мета – зібрати кошти та довести, що попри поранення, життя продовжується. І вони не втомилися боротися та допомагати побратимам!
Мешканець Чернігова Євген Смага брав участь в обороні Чернігова у лютому-березні 2022 року. Під час боїв поблизу Новоселівки він отримав тяжке поранення, в результаті якого лікарям довелося ампутувати йому ногу. Та Євген не з тих, хто опускає руки. Навпаки, відразу після протезування він починає активно займатися спортом, бере участь у відборі до команди нескорених та бере участь у багатьох заходах для ветеранів війни. Отримавши пропозицію взяти участь у цій акції, він одразу погодився. Адже вважає, що ми не маємо права опускати руки, незважаючи ні на що. І маємо докладати максимум зусиль, щоб допомогти хлопцям, які борються за нашу незалежність і право на життя.
Учасники походу із Сергієм Притулою
«Нас прямуватиме п'ять чоловік. Організувати таку акцію запропонував Олександр Швецов. Таким чином ми, за підтримки фонду Сергія Притули, долучаємося до збору коштів для бригад, у яких ми проходили службу, – розповів перед походом Євген Смага. – Я буду збирати на нашу першу танкову Сіверську бригаду. Інші хлопці – на прикордонні підрозділи, 95 бригада і 30-ка.
Ми маємо подолати десь 50 км по Чорногорському перешийку. У перший день плануємо пройти 7 км. На другий день трошки буде під гору, то подолаємо 4 км, а на третій день плануємо пройти десь 12 км. Після чого два-три дні будемо підніматися на найвищу точку Говерлу».
Із собою в похід хлопці взяли одяг, їжу, зарядні станції для техніки й протезів. Також учасники додатково несуть у своїх наплічниках мішки із 10 кілограмами піску. І за кожен зібраний мільйон скидатимуть по кілограму. Гроші збиратимуть на спеціальні рахунки.
«На плечах будемо нести по 10 кг ваги плюс обладнання і особисті речі, – говорить Євген. – З кожним зібраним мільйоном будемо скидати 1 кг. Мета – зібрати 10 млн, тобто на п'ять бригад по 2 млн. За зібрані кошти плануємо придбати для бригад те, що вони попросять. Те, що найважливіше наразі, найпотрібніше їм. Але про це ще рано говорити. Для початку потрібно зібрати кошти, а потім уже будемо зв'язуватися кожен із своїми побратимами і питати що саме їм потрібно».
Таким своїм вчинком хлопці хочуть показати, що попри поранення, життя продовжується.
На 6 вересня хлопці зібрали вже 3,5 мільйона гривень.
Марія ПУЧИНЕЦЬ, фото з мережі
ДОВІДКА
Учасники походу:
Олександр Швецов – мобілізований з 2014 року. У боях під Луганськом отримав тяжке поранення, внаслідок якого переніс ампутацію лівої ноги. Сьогодні Олександр вправно ходить на протезі та передає досвід побратимам, які отримали такі ж поранення.
Євген Смага – народився та виріс у Чернігові. Коли ворог підійшов до околиць міста, хлопець вступив до лав ЗСУ. У березні отримав тяжке поранення та втратив ліву ногу. Наразі активно займається важкою атлетикою та виступає на всеукраїнських змаганнях.
Олексій Бурлаков – мобілізований з 2014 року. У 2019 році підписав контракт з ДПСУ та служив у Луганському прикордонному загоні. Торік отримав тяжке поранення під час ворожого обстрілу у Кремінній та втратив праву ногу.
Анатолій Кірда – на момент початку повномасштабного вторгнення працював в Ізраїлі. Тоді ж розірвав контракт із роботодавцем та наприкінці лютого повернувся до Києва. У складі добровольчого батальйону брав участь в обороні Києва. Згодом батальйон увійшов до складу 95 ОДШБ та тримав оборону на Ізюмському напрямку.
Денис Шеренговський – служив із 2014 до 2016 року. У березні 2023 року мобілізувався до ДПСУ. Виконував бойові завдання на Донецькому напрямку. Там внаслідок артилерійського обстрілу і отримав тяжке поранення.