Творчий неспокій Григорія Войтка

Спекотного 2 серпня саме на день пам’яті пророка Іллі у Чернігівському літературно-меморіальному музеї М. Коцюбинського відбулися презентація книг письменника та відомого журналіста, заступника генерального директора ТОВ «Земля і воля» Григорія Войтка, а також його урочисте нагородження.

Журі Міжнародної літературної премії імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень» цього року відзначило цією престижною нагородою Григорія Андрійовича за його плідну, подвижницьку та багаторічну діяльність у галузі літератури і публіцистики.

Почесну нагороду Григорієві Войтку вручив президент Міжнародної літературної-мистецької Академії України (яка об’єднує відомих людей із 55 країн), заступник головного редактора обласної газети «Деснянська правда» Сергій Дзюба, котрий високо оцінив творчість Григорія Андрійовича та його подвижництво й активну життєву позицію.

Зокрема, Григорій Войток став цьогорічним лауреатом за художньо-літературне видання «Тернистий шлях благородної справи» (це – нариси про 120-річну історію Майнівського – Бобровицького-радгоспу-технікуму), а також  за роман «Безбатченки», в  долі головної героїні якого,  як у дзеркалі, відображається доля всієї України.  Але  ту долю, за висловом літературного критика Ніни Головченко, на жаль, знівечили «найпаскудніші представники нашої національної наволочі»…

Як наголосила у своїй рецензії на роман член Національної спілки письменників України, поетеса і прозаїк, землячка Тетяна Череп-Пероганич, «Книга «Безбатченки», немов уривок із минулого, котрий варто усвідомити, аби зробити висновки». Взагалі ж, чудових відгуків про роман – немало, і не лише в Україні, а й за кордоном. Обидві книги, а також рецензії і відгуки на них публікувалися в багатьох ЗМІ.

У доробку Григорія Войтка також численні публіцистичні виступи на актуальні теми з життя села, рідного краю, історії українського суспільства, які постійно друкуються  на шпальтах періодичних друкованих і електронних видань. Книжки і публікації Григорій Андрійович подарував музею Михайла Коцюбинського. А директор музею, правнук класика Ігор Коцюбинський та його співробітники подякували Григорієві Войтку за таку цікаву й небуденну зустріч, справжню розкіш спілкування з такою неординарною та небайдужою людиною. Працівники музею подарували лауреату прекрасний букет із диво-саду родини Коцюбинських, створеного Великим Сонцепоклонником.

 

Григорій Андрійович мешкає в Бобровиці. Відомий керівник ЗМІ дуже багато зробив для розвитку місцевих телебачення і преси. На завершення він щиро подякував Міжнародній літературно-мистецькій Академії України та журі премії імені Григорія Сковороди, а також працівникам Чернігівського літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського і розповів, що зараз працює над продовженням резонансного роману «Безбатченки». Тому є всі підстави сподіватися на нову, дійсно непересічну зустріч!

Вітаємо талановитого письменника і знаного журналіста Григорія Войтка з вагомою нагородою! Щиросердно зичимо Григорію Андрійовичу міцного козацького здоров’я, нових цікавих, популярних книжок, підкорення творчих вершин!

***

Наші земляки – в «Саду божественних пісень»

Серед цьогорічних достойників, нагороджених престижною відзнакою, є і мешканці та уродженці Чернігівщини.

Відомі засновники та очільники популярного всеукраїнського порталу «Жінка-Українка»: громадський діяч Юрій Пероганич і наша талановита письменниця та журналістка Тетяна Череп-Пероганич із Києва, уродженці Придесення, відзначені за подвижницьку діяльність на благо України.

Наш знаний земляк, громадський діяч та перекладач, голова правління ГО «Українська ініціатива» Юрій Косенко з Києва нині нагороджений за значну громадську і патріотичну діяльність на благо України.

Депутат Чернігівської обласної ради, директор ПСП «Пісківське», меценат Валерій Колоша (с. Піски Бахмацького району) відзначений за визначну благодійну та громадську діяльність і проведення всеукраїнських фестивалів «Відродження українського села, його духовності та культури».

Наразі директор ПСП «Авангард», меценат Василь Булах (с. Курінь Бахмацького району нагороджений за визначну благодійну та громадську діяльність на благо України.

Також лауреатами стали: письменник Володимир Брюгген (Харків); український письменник та перекладач Василь Барка (посмертно) (США); славіст-мовознавець, історик літератури, літературний і театральний критик, активний учасник наукового та культурного життя української еміграції, Шевченківський лауреат Юрій Шевельов (Шерех) (посмертно) (США); поет, генерал-отаман Українського Козацтва, мужній борець за незалежну Україну в тоталітарні часи, соратник Василя Стуса Дмитро Шупта (Одеса); композитор, автор та виконавець пісень, лауреат всеукраїнських конкурсів і фестивалів Петро Лойтра (Кіровоградська обл.); письменниця Антонія Цвід (Київ); прозаїк Павло Щегельський (Київ); голова Подільського Товариства імені Г. Сковороди, ректор Хмельницького інституту соціальних технологій Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», доктор педагогічних наук, професор Михайло Чайковський (Хмельницький); поет, прозаїк, громадський діяч Олена Ананьєва (Німеччина); науковець, доцент Казахського національного університету ім. аль-Фарабі Гюльнар Муканова (Казахстан); доктор культурології Олексій Давидов; письменниця, професор Прикарпатського університету імені Василя Стефаника Ольга Слоньовська (Івано-Франківськ); письменник Олександр Гунько (Херсонська обл.) та письменниця Ольга Рєпіна (Дніпро).

Цю відзнаку у 2005 році заснували Волинське товариство «Світязь» і ГО «Чернігівський інтелектуальний центр» за сприяння Національної спілки письменників України, Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України та міжнародних громадських організацій.

З 1 листопада 2014 року засновником цієї премії стала Міжнародна літературно-мистецька Академія України (президент Сергій Дзюба), котра об’єднує 155 відомих письменників, перекладачів, журналістів та науковців із 55-ти держав світу.

Серед лауреатів цієї почесної нагороди за минулі роки – Іван Дзюба, Юрій Мушкетик, Микола Жулинський, Василь Голобородько, Михайлина Коцюбинська, Валерій Шевчук, Рауль Чілачава, Михайло Слабошпицький, Кость Москалець, Ігор Калинець, Ігор Качуровський, Віра Вовк, Тетяна Дзюба, Сергій Дзюба, Богдан Бойчук, Ігор Павлюк, Павло Вольвач, Віктор Неборак, Володимир Шовкошитний, Дмитро Дроздовський, Анна Багряна; Кшиштоф Зануссі, Богдан Задура, Боян Ангелов, Димитр Христов, Імант Аузінь, Рісто Василевскі, Бенедикт Дирліх, Ріта Кіндлерова, Ауезхан Кодар, Віра Чорний-Мешкова, Сограб Рагімі, Сейран Сулейман, Інга Крукаускене та інші відомі письменники, науковці, перекладачі, журналісти, громадські діячі і меценати – з України, США, Великобританії, Німеччини, Канади, Італії, Швеції, Болгарії, Чехії, Польщі, Сербії, Македонії, Латвії, Литви, Ізраїлю, Грузії, Росії, Казахстану, Білорусі та Бразилії.  

До Комітету з нагородження  премією імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень» увійшли: Василь Слапчук – голова журі, письменник, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка; члени Комітету: Войцех Пестка – письменник, перекладач, лауреат міжнародних літературних премій (м. Варшава, Польща); Євген Нахлік – літературознавець, директор Інституту Івана Франка НАН України, доктор філологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України; Ігор Павлюк – письменник, доктор наук із соціальних комунікацій, провідний науковий співробітник Інституту літератури НАН України, професор Львівського національного університету імені Івана Франка; Петро Сорока – письменник, літературознавець, лауреат міжнародних премій (рішення журі ухвалене за його життя); Сергій Дзюба – письменник, журналіст, перекладач, почесний професор Луцького інституту розвитку людини Міжнародного університету «Україна», президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України, лауреат багатьох міжнародних, державних і національних премій в Україні та за кордоном. 

Цього року надійшло понад 700 пропозицій з України та закордону. Кандидатуру знаного письменника Володимира Брюггена на здобуття премії висунула Міжнародна літературно-мистецька Академія України (рішення журі ухвалене за його життя).

Василь Слапчук,

голова журі, письменник, лауреат Національної премії України

імені Тараса Шевченка

 

 

 

Розроблено ТОВ "СОТА ЛАБС"