Програма «Доступні ліки» працюватиме й надалі

З початку року жителі Чернігівщини не можуть безкоштовно отримати медичні препарати за рецептами – в аптеках ліки, передбачені переліком відповідної програми, поки не відпускаються. Тому дехто змушений купувати їх за власні кошти.

Начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш пояснив: «Стосовно виписування рецептів нічого не змінилося. Як і минулого року, людина повинна звернутися за рецептом до свого дільничного терапевта або сімейного лікаря. Враховуючи, що бюджет області затверджено та прийнято, 26 мільйонів гривень, передбачених Програмою, Чернігівщина отримала. Відповідно до заявок гроші розподілено по районах та містах області. Нині триває процес підписання договорів органів місцевої влади з аптечними закладами і від того, наскільки така робота буде оперативна, залежить своєчасність отримання громадянами безкоштовних ліків. Ми також хочемо, щоб цей процес був пришвидшений, тому люди повинні звертатися до місцевих адміністрацій. Хочу наголосити – в нас побільшає аптек, які приєднаються до Програми «Доступні ліки». Тому, вірогідно, затримка обумовлена великою кількістю договорів, які необхідно укласти. Крім того, згідно з Програмою майже до 200 найменувань збільшився перелік препаратів, що відпускатимуться за рецептом лікаря безкоштовно або за мінімальну ціну».

Передбачається, що протягом 2018 року Програма пошириться і на лікування хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, депресивних станів та для здоров’я матері та дитини під час вагітності.

 

Прес-служба Управління охорони здоров’я

Чернігівської облдержадміністрації

Розроблено ТОВ "СОТА ЛАБС"