Перетворюють зерно на здорову їжу



Харчове підприємство ТОВ «Добродія Фудз», що працює у Михайло-Коцюбинській громаді, відвідали керівники області, зустрілися з його представниками та ознайомилися з виробничими потужностями. Також обговорили виклики, з якими стикається «Добродія Фудз».

 

ТОВ «Добродія Фудз» – це підприємство з повним циклом виготовлення пластівців: від вирощування зернових та зернобобових культур до виготовлення продукції готової до споживання.

– Щоб зерно стало поживною і здоровою їжею, його ретельно готують – піддають багатоступеневому очищенню та обробці. Для цього компанія закупила сучасне швейцарське обладнання Bühler Group. Воно розташоване на 4 поверхах. Повністю автоматизований комплекс забезпечує очищення, лущення, шліфування, гідротермічну обробку, нарізку, плющення та фасування у різні види упаковики, - розповіла Ірина Брославцева, керівниця «Добродія Фудз».

Власна лабораторія ретельно контролює якість кожного процесу. З 2018 року підприємство сертифіковане як виробник органічної продукції. Виробництво безвідходне – лушпиння від зерна використовують для забезпечення виробничих потреб і опалення.

Потужність – 1 тисяча тонн на місяць. 90% обсягу займають вівсяні пластівці. Працюють як на внутрішній ринок, так і на експорт. В Україні продукція торгової марки Добродія ТМ реалізується майже в усіх торговельних мережах.

Експортний бренд – SAN GRANO. Основні напрямки експорту – країни ЄС та Африки. Найближчим часом підприємство планує розширити асортимент продукції борошном та крупами. Представники підприємства розповіли, що існують певні складнощі з сировиною. У першу чергу через недостатні обсяги вирощування вівса в Україні. Підприємство частково закуповує зерно в інших країнах, зокрема, в Білорусі.

– Будемо вивчати питання стимулюючих державних програм для нішевих культур – вівса, жита, гречки, гороху тощо. Домовились, що надамо інформацію по господарствам, що посіяли овес в області, а також допоможемо скоординуватись із науково-дослідними інститутами для підвищення урожайності, – зазначив Андрій Прокопенко і додав, що національного виробника потрібно підтримувати, купуючи український місцевий продукт.

Розроблено ТОВ "СОТА ЛАБС"