Не піддавайтеся на трюки шахраїв

Поліція Чернігівщини в черговий раз звертається до вас і закликає бути обачними та обережними у поводженні із своїми заощадженнями. На сьогодні дуже багато охочих нагріти руки на чужому майні, швидко і легко розбагатіти за рахунок заощаджень інших громадян, нажитих важкою працею.

За минулий рік шарлатани та аферисти майже щодоби оббирали громадян, видурюючи в них гроші та коштовності.

До найпопулярніших та найприбутковіших видів шахрайств належить так зване «телефонне».

Безперечним сумним лідером серед жертв залишається літня чернігівка, яка винесла пройдисвітам суму, еквівалентну 162 000 грн. (6000 доларів США, 2000 гривень та близько 15 грамів виробів із жовтого металу). Трохи меншу суму через «телефонних» аферистів втратили ще три жительки обласного центру. Вони добровільно позбулися відповідно 140, 120 та 118 тисяч гривень готівки.

Попри дуже складний механізм розкриття таких злочинів, поліція Чернігівщини майже чверть із них розкрила. Але й самі громадяни мають бути готові дати відкоша шахраям.

Для убезпечення себе від неприємностей, варто запам’ятати кілька простих і коротких правил для кожного з трьох найпоширеніших видів шахрайств.

Тож поліція наполегливо радить громадянам: якщо вам зателефонували увечері чи серед ночі і розповідають про жахливі ДТП чи затримання вашого родича поліцією, по-перше, опануйте себе, заспокойтеся і спитайте абонента щось особисте, або передзвоніть тому, хто за його словами потребує допомоги. Побачите, шахрай сам від вас відчепиться, бо побачить, що його розкрили.

Другим видом обману громадян служить так зване «банківське» шахрайство, а точніше з банківськими картками, коли аферисти за всяку ціну намагаються вивідати особисті дані жертви: номер банківської картки, термін її дії, код безпеки та паролі, що приходять в SMS. І тут головне пам’ятати: жоден банківський працівник не буде з’ясовувати ваші дані по телефону! Для вирішення таких питань вас запросять в офіс банку! Ніяких кодів, паролів та SMS по телефону не повідомляйте!

І третім способом ошуканства для зловмисників служить система купівлі/продажу товарів через Інтернет-магазини та сайти оголошень. І тут розібратися найскладніше, бо потенційними жертвами можуть стати як покупці, так і продавці.

Тому для покупців головне правило ПІСЛЯОПЛАТА і ніяких завдатків чи передплат. Для продавців порада – не прив’язувати номер платіжної картки до номеру постійного телефону.

Тож прочитайте, запам’ятайте ці прості правила і будьте певні – вам не страшний жоден шахрай!

 

Сектор комунікації поліції Чернігівської області

Розроблено ТОВ "СОТА ЛАБС"