Не всі чернігівські нардепи хочуть, щоб жінки йшли на пенсію в 55 років

Верховна рада не прийняла за основу законопроект "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи".

"За" відповідний законопроект №2934, авторами якого виступили депутати від партії "Батьківщина", проголосувало 216 народних депутатів із 226 необхідних.

Про це повідомляє «Економічна правда».

Серед депутатів, що представляють у парламенті Чернігвщину, більшість підтримала законопроект. «За» проголосували нардепи: Дубіль, Рудьковський, Рибаков, Аверченко, Марцінків і Губар.

Не був присутній на засіданні Олег Ляшко, який в соц.. мережах попросив вибачення у своїх виборців за те, що не зміг проголосувати «За». Нардеп зазначив: «… у Раді був відсутній у Раді, бо напередодні пообіцяв людям у селах на Київщині, що особисто приїду на їхні збори, де головне питання - не дати владі вкрасти у них землю. Вже провів 3 зустрічі у селах Обухівського району: Григорівці, Краснослобідці і Копачеві.»

Не голосували, проте були присутні у залі, члени фракції «Партії регіонів» Владислав Атрошенко та Іван Куровський.

У той же час не голосування Владислава Атрошенка вигладає дивним, враховуючи, що реформування пенсійного забезпечення входило до його передвиборчої програми.

«Законодавче забезпечення пенсійної системи має орієнтуватися не на зменшення кількості пенсіонерів за рахунок підвищення пенсійного віку, а на створення робочих місць, що сприятиме наповненню Пенсійного фонду.» - зазначається в офіційній передвиборчій програмі Владислава Атрошенка.

Згідно із пояснювальною запискою, прийняття закону "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" ставило головною метою створення умов для подальшого удосконалення системи пенсійного забезпечення пенсіонерів, забезпечення збалансованості Пенсійного фонду та повноцінного впровадження багаторівневої пенсійної системи в України.

"Законопроект передбачає внесення змін до ряду законодавчих актів, якими пропонується: надати право жінкам виходити на пенсію у 55 років; зняти обмеження права пенсіонера на врахування при розрахунку пенсії заробітної плати за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд  до 1 липня 2000  року періодом до 1 січня 2016 року", - йдеться у документі.

Крім того, законопроектом пропонувалося застосовувати в розрахунку пенсії та її перерахунку у зв’язку з набуттям додаткового стажу середню заробітну плату на одну застраховану особу в цілому по Україні за рік, що передує року звернення за призначенням пенсії;  зменшити розміри страхового стажу, необхідного для призначення  пенсії по інвалідності; відновити право на перерахунок пенсії для працюючих пенсіонерів у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

"Також пропонувалося запровадити осучаснення пенсій після двох років з дня їх призначення із врахуванням показника середньої заробітної плати за три календарні роки, що передують року перерахунку", - йдеться у документі.

 

Автор: Чернігівщина: події і коментарі

Розроблено ТОВ "СОТА ЛАБС"