Мости життя Чернігово-Сіверщини

Здається, прийшов час посилити увагу Головного командування ЗС України щодо забезпечення позитивної ситуації у Новгород-Сіверському районі Чернігівської області на потенційно важливих об’єктах військового призначення.

Мало того, що географічне, скоріш за все геополітичне положення цього закутка України примушує керівництво Збройних Сил уважніше подивитись на цей простір. Тим більше, що йдеться про особливий чинник нашого спокою у час розгортання війни Росії проти України.

Щоб зрозуміти непересічність проблеми, погляньмо на Десну. Можете навіть розгорнути на столі топографічну карту Чернігівщини. Через річище найважливішої притоки Дніпра, з правого берега на лівий, перекинуто аж ТРИ(!!!) мости. Чого "аж"? Тому що головна водна артерія Чернігівщини не так вже й "збалувана" відповідними інженерними спорудами. Важко навіть уявити, після того, як у Донбасі російські бандити підірвали кілька мостів, що може відбутися у нас з трьома мостами у Новгород-Сіверщині? Не доведи, Господи! Тим більше, що всі ТРИ МОСТИ стоять на провідних напрямках. Через таке й маємо бути уважними до охорони надважливих об’єктів військової інфраструктури в тому числі.

І дарма, що перший, як за напрямком течії Десни, у самому Новгороді-Сіверському на лівий берег, прокладений ще на старих понтонах, як і його сусід на річці Віть. Разом ці мостові переходи, з загальною довжиною до 300 метрів, створюють непересічну тему у контексті аналізу напрямку "на Москву"!? Це прадавній шлях. Цією дорогою, яка за пів ста кілометрів до Росії, можуть підступно підібратися російські «фахівці» терористичних справ. Тож не прогавмо, шановні!

Нижче, за 10 кілометрів від найпівнічнішого райцентру України, на старому шляху на Глухів-Путивль з Чернігівщини, через Десну постає потужна залізобетонна кількасотметрова конструкція для автівок. Це взагалі споруда серйозна, оскільки може пропускати транспорт будь-якої сучасної вантажопідйомності. Це той шлях, який зв’язує воєдино всю Україну з Чернігово-Сіверщиною. А так втрати мосту ніколи не можна допускати.

Побудований 19 років тому залізничний міст через Десну у районі села Горбова з Новгород-Сіверщини та Пирогівки - з Шосткінщини має справді неперевершене значення. Він відкрив «залізничні ворота» для двох районів Чернігівщини - Семенівки та Новгорода, прорвавши у 1994 році блокаду Росії, яка вже тоді створювала проблеми перевезенню українських вантажів. Тим більше, що зовсім недавно цей залізничний міст пройшов підсилення конструкцій, відпрацювавши ресурс.

Отож, коли хочемо мати справжній надійний тил, добру базу щодо забезпечення Українського Східного фронту, а на випадок відкритої російської агресії проти України стабільні шляхи для військової організації господарського життя, маємо надійно охороняти ці важливі об’єкти Чернігівщини.

Джерело: Чернігівський монітор

Розроблено ТОВ "СОТА ЛАБС"