Майже 900 робочих місць планується створити в аграрній галузі Чернігівщини 

Про реалізацію регіональної політики розвитку агропромислового комплексу Чернігівщини розповів 21 липня на брифінгу для ЗМІ заступник голови облдержадміністрації Костянтин Лубенцов.

За словами Костянтина Лубенцова, одним з пріоритетів діяльності органів державної виконавчої влади у Чернігівській області є залучення інвестицій в агропромисловий комплекс регіону. За останні 3 роки спостерігається позитивна динаміка капітальних вкладень. Так, в 2011 році було залучено 665 мільйонів гривень капітальних інвестицій, у 2012 році — 859 мільйонів гривень, у 2013 році — 985 мільйонів гривень. У січні — березні цього року сільгосппідприємствами області використано 128,7 мільйонів гривень інвестиційних коштів.

- Інвестори не тільки вкладають кошти у сільське господарство, але й активно розвивають соціальну сферу села, ремонтують школи, дитячі садочки, ФАПи, дороги, - констатував заступник голови облдержадміністрації.

Область і на далі нарощуватиме обсяг виробництва сільгоспкультур. Протягом останніх років спостерігається стійка тенденція збільшення валового збору зернових культур по всіх категоріях господарств: з 1,518 мільйонів тонн у 2010 році до 3,124 мільйона тонн у 2013 році. Це спонукає розвивати систему для зберігання, транспортування та обробки зерна. Так, у поточному році планується будівництво чотирьох елеваторів, сумарною ємністю 166 тисяч тонн. Для прикладу, компанія «Кернел-груп» задекларувала проект будівництва нового олійноекстракційного заводу в Прилуцькому районі.

Ще одним пріоритетним напрямком розвитку аграрної галузі області, на думку Костянтина Лубенцова, є розвиток тваринництва та нарощування чисельності поголів’я ВРХ. Зокрема, у поточному році планується будівництво та реконструкція семи тваринницьких комплексів. Серед них 5 об’єктів молочного напрямку на 7 808 корів, 1 свинокомплекс на 10 000 голів, а ще — перша черга качиної ферми на 5,4 мільйонів голів птиці.

- Чернігівщина не повинна залишатися лише сировинною базою. Ми маємо приділити особливу увагу розвитку тваринництва. Це дасть можливість створювати робочі місця. Область має високу забезпеченість кормами для виробництва значної кількості тваринницької продукції, - підкреслив Костянтин Лубенцов.

Загалом, за рахунок розбудови інфраструктури аграрного ринку, реконструкції діючих та будівництва нових об’єктів агропромислового комплексу області в нинішньому році планується створити майже 900 робочих місць.

 Джерело: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністраці

Розроблено ТОВ "СОТА ЛАБС"