Маєш 45 років – отримай нову професію

Жителі Чернігівщини, яким виповнилося 45 років і більше, мають змогу оволодіти новою професією чи підвищити свою кваліфікацію абсолютно безкоштовно.

Таке навчання проходить за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Одна умова: людина не має стояти на обліку в службі зайнятості. Таким громадянам у службі зайнятості видають ваучер на навчання та здобуття нової професії.

«Ваучер на навчання надається громадянам старше 45 років, які мають професійно-технічну або вищу освіту та не менше 15 років страхового стажу і не досягли пенсійного віку, – пояснює начальник відділу профнавчання Чернігівського обласного центру зайнятості Сергій Заровний. –  А також особам, звільненим з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), учасникам АТО/ООС та внутрішньо переміщеним особам. Вартість ваучера не може перевищувати десятикратний розмір визначеного законом прожиткового мінімуму для працездатних осіб».

Цього року такою можливістю на Чернігівщині скористалися 17 осіб. З них 10 жінкам було видано ваучери для проходження перепідготовки за професією «кухар», 7 – «кондитер».

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Розроблено ТОВ "СОТА ЛАБС"