Є бажаючі інвестувати, але немає стабільності

 

У торф’яну галузь Чернігівщини готові інвестувати кошти приватні інвестори в рамках державно-приватного партнерства, однак вони бояться нестабільної ситуації в державі загалом та галузі зокрема. Про це заявив голова профспілки ДП «Чернігівторф», головний інженер Смолинського торфозаводу Андрій Страхов. До того ж Фонд державного майна сьогодні не дає інвесторам жодних гарантій.

 

За його словами, обладнання торфозаводів зношене і застаріле, а держава впродовж останніх 25 років не допомогла галузі жодною копійкою.

«Наш завод щотижня на ремонті, – пояснює Андрій Страхов. – Залишився серед живих один-єдиний прес, і той постійно ламається. Ми не встигаємо виконувати замовлення, а попит на нашу продукцію – колосальний. Такого не було навіть в часи СРСР».

Як пояснив профспілковий діяч, є приватні інвестори, які бажали б вкласти кошти у виробництво, однак сьогодні держава не дає таким людям жодних гарантій.

Виходячи з останнього тренду продажів державних підприємств місцевим представництвом ФДМУ, підприємства торфогалузі можуть продати за безцінь – за ціною металобрухту. Відтак область залишиться без доступного дешевого виду палива.

 

Святослав ЖОЛУДЬ

Розроблено ТОВ "СОТА ЛАБС"