Чернігівська міська лікарня №2  підвела підсумки року та окреслила плани на майбутнє

Колектив Чернігівської міської лікарні №2 підвів підсумки роботи минулого року та окреслив подальші кроки щодо вдосконалення спеціалізованої медичної допомоги на 2019-й.
Як зазначив у своєму слові головний лікар Чернігівської міської лікарні №2, заслужений лікар України, лауреат Державної премії Володимир Фаль, для лікарні минулий рік став роком проведення реформ. Довелося реорганізувати заклад із бюджетної установи в комунальне некомерційне підприємство. Заклади такого формату мають право укладати договори з Національною службою здоров’я України та отримувати через неї пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.
Другим потужним кроком стало реформування первинної ланки надання медико-санітарної допомоги, яку, попри існуючі попередні теорії щодо відокремлення «первинки» від спеціалізованої медичної допомоги і створення Центрів первинної медико-санітарної допомоги, зберегти у складі КНП «Чернігівська міська лікарня №2» таки вдалося.
Було зазначено, що реформування збільшило фінансування медичного закладу. Це надало можливість укомплектувати кабінети сімейних лікарів, забезпечити фахівців первинної ланки необхідною оргтехнікою, суттєво збільшити заробітну плату лікарів первинної ланки, а отже – мотивувати лікаря виконувати свою роботу більш якісно. Втім поки що судити про якість роботи первинної ланки зарано – сьогодні її можна оцінювати поки що за кількістю підписаних декларацій між пацієнтом та сімейним лікарем. Проте загальна картина оплати праці медиків залишає бажати кращого. Адже її рівень значно поступається зарплаті лікарів країн Європи. На сьогодні рівень заробітної плати медиків Чернігівської міської лікарні №2 відповідає загальноукраїнським показникам і складає $200−250 для лікарів та $100−150 – для медичних сестер.
Серед питань, не вирішених у процесі, запропонованому МОЗ України, залишається невизначеність із тим, хто має сплачувати за решту досліджень, які не увійшли до безоплатного гарантованого пакету медичних послуг первинної допомоги від держави. Виходить, що це лягає тягарем на плечі самого пацієнта. Особливо це питання стане болісним для тих пацієнтів, які на 1 липня 2019 р. не укладуть декларацію зі своїм сімейним лікарем.
Досить вагомою залишається проблема кадрового потенціалу не тільки для другої міської лікарні, а й у цілому для медичної галузі. Лікарі та медсестри реалізують себе у приватному бізнесі, виїздять за кордон, становляться заручниками тіньового працевлаштування. Якщо ситуація з лікарями у Чернігівській міській лікарні №2 більш-менш стабільна, то потреба у сестрах медичних молодших на сьогодні існує.
До уваги медичної аудиторії аналітичні доповіді роботи своїх підрозділів також представили: заступник головного лікаря з медичної частини Валерій Якунін, заступник головного лікаря з хірургічної роботи Едуард Рибачук, заступник головного лікаря з експертизи тимчасової непрацездатності Наталія Фурс, заступник головного лікаря з поліклінічної роботи Інна Сорокіна, завідувач травматологічного відділення Сергій Кушнір та завідувач новоствореного кардіохірургічного відділення Ігор Венгер.
Також був поданий аналіз видатків Чернігівської міської лікарні №2. Зокрема зазначено, вони склалися: