marg43le="line-height: 20.8px;"> Чому успіхи Яковишина ніби більмо на оці Чепурному?

 

         Головний редактор медійного простору «Сіверщина» Василь Чепурний оперативно відреагував на повідомлення  ТОВ «Земля і воля» про збільшення вдвічі орендної плати за земельні паї – до 18 відсотків від нормативної вартості паю. Але те реагування не обійшлося й без чергового роздратування, мовляв,  Яковишин «створює серйозну напругу іншим сільгоспвиробникам – адже фермер з 300 гектарами дати такі умови не може».

         Дуже дивна аргументація від ветерана чернігівської демократії. Виходить, що в угоду якомусь  міфічному  фермеру  десятки тисяч селян-пайовиків повинні задовольнятися крихтами від оренди їхньої землі? Бо хтось колись кинув «патріотичний» лозунг, що лише фермери врятують село? І  на розвиток фермерства в 90-х минулого століття  були виділені величезні державні кошти. У фермери кинулися всі, кому не ліньки. Одержували землю безкоштовно, купували техніку за половинну вартість, мали іншу допомогу з Фонду розвитку фермерства. Куди поділися ті перші фермери? Жодного з них не «задушив» Яковишин, навпаки, окремим допомагав. Проте  одиниці їх залишилися, а решта – бездари. Ніхто  з них не взяв на буксир якийсь «реформований» до цурки колишній колгосп. Натомість господарство Яковишина, й без державної підтримки, врятувало від повного знищення 13 колгоспів, окультурило їхню забур’янену землю, створило робочі місця. А головне – розбудувало таке виробництво, яке дає змогу й зарплату належну платити, й бюджет всього району тримати на собі, ще й додатково виділяти десятки мільйонів на будівництво доріг, житла, інших соціальних об’єктів.

           Та  мода й на фермерів не пройшла. Тож, за Чепурним, треба і Яковишину «не висуватися» з ініціативами, щоб не нашкодити фермерам? Але вони годують одиниці  родин, платять кілька відсотків за пай, копійки – до бюджету. Самі-то   не бідують, а про селян і державу  повинен дбати хтось?

         Що ж дає  району   нова ініціатива Яковишина? На 75 мільйонів збільшиться оплата  за паї,  відповідно побільшає грошей  і в  бюджеті.

         Ще одна конкретика, яка теж може не сподобатися борцю з успіхами Яковишина, - в цьому році пайовики-пенсіонери ТОВ «Земля і воля» одержать ще одну річну пенсію.

         Стосовно ж занепокоєння Чепурного «створенням серйозної напруги іншим сільгоспвиробникам» - взагалі дивина. Бо від ініціативи Леоніда Яковишина справді занепокоїлися, але передусім власники великих агрохолдингів, яким доведеться також підняти орендну плату. І ті їхні мільйони підуть не в офшори, а селянам. Від цього й Чепурний розізлився на Героя України? Розізлився раніше, ніж дійсні агромагнати. Як оцінять вони старання свого журналіста-адвоката?

 

                                             Григорій Войток

Розроблено ТОВ "СОТА ЛАБС"